×

Znaki zodiaku, którym fortuna nie sprzyja. Dlaczego one się nie bogacą?

Znaki zodiaku, którym fortuna nie sprzyja. Cokolwiek zarobią, od razu przehulają. Pieniądze po prostu nie chcą się ich trzymać.

Bogactwo zapisane w gwiazdach

Każdy zna osoby, którym pieniądze przelatują przez palce i takie, które czegokolwiek się dotkną, zamieniają w złoto. Ekonomiści i doradcy finansowi mieliby zapewne sporo do powiedzenia na temat szacowania ryzyka, rozsądnych inwestycji i poduszek finansowych, jednak o wiele łatwiej uwierzyć w to, że niektórzy mają szczęście do pieniędzy, a inni nie.

Bogatym łatwiej dzięki temu pozbyć się poczucia winy, no bo co poradzą na to, że akurat oni się bogacą, a inni nie.
Niezamożni zaś zyskują wymówkę, by się specjalnie nie starać, bo co zwojują, skoro wszystko jest zapisane w gwiazdach.

Istnieją milionerzy, zwłaszcza w krajach azjatyckich, którzy podejmowane przez siebie decyzje finansowe oraz daty zawarcia przewidywanych transakcji konsultują z astrologami. Ale i nawet bez układania indywidualnych horoskopów, wiadomo, że osoby urodzone pod pewnymi znakami zodiaku mają mniej szczęścia w finansach niż inne.

Znaki zodiaku, którym fortuna nie sprzyja

Lew

Osoby urodzone pod znakiem Lwa są energiczne i stanowcze aż nawet czasem apodyktyczne. Mężczyźni spod tego znaku niechętnie się żenią i trudno akceptują kompromisy, ale mają pewną ujmującą cechę: bardzo lubią pomagać bliskim, również finansowo. Lew chętnie przeznaczy pieniądze na wakacyjny wyjazd dla ukochanej mamy, a przy okazji zabierze się razem z nią. Oczywiście, osobiście za wszystko zapłaci. Taki styl życia nie sprzyja odkładaniu oszczędności.

Strzelec

Osoby spod znaku Strzelca wychodzą z założenia, że liczą się tylko chwile. Najlepiej wypełnione dobrą zabawą i podróżami. I co z tego, że Strzelec umie oszczędzać, skoro w jednej sekundzie potrafi podjąć decyzję o przehulaniu wszystkich oszczędności w pięciogwiazdkowym hotelu na Karaibach, najlepiej takim, w którym kręcono któryś w filmów o Bondzie.

Bliźnięta

Bliźnięta uchodzą za osoby zorganizowane i oszczędne. I nawet w rzeczywistości takie są. Niestety, do ich zalet nie należy talent do interesów. Bliźniętom co chwila wydaje się, że stoją na progu interesu życia, ale nie mają wystarczająco dużo wyczucia biznesowego, by obiektywnie ocenić szanse. Dlatego osoby spod tego znaku łapią się ryzykownych sposobów, aby powiększyć majątek, co rzadko wychodzi inna dobre.

Źródła: stylzycia.radiozet.pl, astroweb.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij