×

Zmiana płci dla 14-latków bez zgody rodziców! Nowy pomysł niemieckiego rządu

Zmiana płci dla 14-latków to nowy pomysł niemieckiego rządu. Dzięki projektowi „zdezorientowane płciowo” dzieci zdecydują o tym nawet bez zgody rodzica czy opiekuna.

Zmiana płci dla 14-latków

To temat kontrowersyjny, ale ostatnio powraca coraz częściej. Tym razem za sprawą nowej inicjatywy niemieckiego rządu, konkretnie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Sprawiedliwości. Jak informuje portal dorzeczy.pl, projekt nowej ustawy ma pozwolić „zdezorientowanym płciowo” dzieciom zmienić swoje imię i płeć zapisane w oficjalnych dokumentach.

Co zaskakujące, zmiana dotyczyłaby już 14-latków, a sprzeciw rodziców czy opiekunów niewiele mógłby w tej kwestii zmienić. Dlaczego? Ponieważ to sądy rozstrzygałyby, co jest „w najlepszym interesie dziecka”.

Zdecyduje nie rodzic, a sąd

W projekcie zapisano, że „małoletni musi mieć ukończone 14 lat”, a także „uzyskać zgodę swojego opiekuna prawnego”. Jednakże brak zgody o niczym nie będzie przesądzał.

(…) jeżeli opiekun prawny nie wyrazi zgody, zgoda sądu rodzinnego zastąpi zgodę opiekuna – jeśli zmiana płci lub imienia nie będzie sprzeczna z najlepszym interesem dziecka

– zapisano w projekcie.

Na tym nie koniec niespodzianek ze strony niemieckiego rządu. Gdyby sprawa trafiła do sądu, „opinii biegłych” nie musiałby wystawiać lekarz. Sąd brałby również pod uwagę opinię osoby, która „ze względu na swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe jest dostatecznie zaznajomiona ze specyfiką transseksualizmu”.

„Płeć zostaje zniesiona”

Niemieckie prawo nawet i bez tej zmiany należy do najbardziej sprzyjających środowisku LGBTQ. Demo Für Alle, czyli największa niemiecka organizacja prorodzinna, usiłuje powstrzymać zmiany zachodzące w niemieckim ustawodawstwie. Zebrano już 19 tys. podpisów pod petycją, którą przygotowała organizacja.

Zdaniem Demo Für Alle, projekt, który przygotowuje obecnie niemiecki rząd, to „pułapka na dzieci”.

Rząd federalny przyjmuje radykalną, nienaukową tezę ideologii gender, zgodnie z którą płeć jest czysto subiektywna i nie może być zweryfikowana naukowo. Płeć zostaje de facto zniesiona

– twierdzi organizacja.

Przypomnijmy: zmiana płci u dziecka nie polega na przeprowadzeniu operacji zmiany narządów rodnych. U dzieci nie przeprowadza się także terapii hormonalnej, stosowanej zazwyczaj u dorosłych. Dziecko zmienia natomiast imię z damskiego na męskie i z męskiego na damskie. Może się zmienić również zapis w dokumentach.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij