×

Zmarło drugie dziecko z pięcioraczków. Znany jest stan pozostałych

W tym roku w Polsce urodziły się nie tylko sześcioraczki, o których było wyjątkowo głośno, ale również pięcioraczki. Dzielna mama z miejscowości Zrębice w gminie Olsztyn urodziła gromadkę dzieci na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży, a dokładniej 23 lipca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Niestety stan zdrowia dzieci z powodu skrajnego wcześniactwa był wyjątkowo ciężki. Kilka dni temu media obiegła informacja, że jedno z nich zmarło. Niestety na tym nie koniec tragicznych wieści. Jak informuje w piątek „Dziennik Zachodni”, zmarło drugie dziecko z pięcioraczków.

Zmarło drugie dziecko z pięcioraczków. Tragiczną wiadomość o śmierci maleństwa przekazał Urząd Gminy Olszyn

Noworodek zmarł kilka dni temu. Stan maleństwa od samego początku był bardzo ciężki. Lekarze robili wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać je przy życiu. Niestety, tej walki nie udało im się wygrać.

Stan zdrowia pozostałych dzieci

Dyrektor ds. medycznych Szpitala nr 2 w Bytomiu Krystyna Nikiel-Łukomska informuje, że „pozostała trójka noworodków jest w stanie umiarkowanie stabilnym”. Maleństwa wciąż są pod czujnym okiem specjalistów, którzy dokładają wszelkich starań w walce o ich życie.

Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrówka dla maluszków.

_______________________________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij