×

Zmarł Mariusz Nowaczyński. Dziennikarz radiowy odszedł nagle w wieku 56 lat

Zmarł Mariusz Nowaczyński – dziennikarz, który przez wiele lat pracował w Radiu Plus, a potem w Radiu Gdańsk. „Wiele osób zapamięta jego rzetelność i charakterystyczny niski głos” – pisze portal miasta Gdańska.

Zmarł Mariusz Nowaczyński

Czarna seria trwa – niedawno media informowały o śmierci Witolda Odrobiny i Kamila Durczoka, teraz niestety pojawiła się kolejna smutna wiadomość. Nie żyje dziennikarz Mariusz Nowaczyński. Dziennikarz zmarł nagle w wieku 56 lat.

Mariusz Nowaczyński urodził się w 1965 roku w Gdyni. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W młodości związany był z teatrem młodzieżowym przy Pałacu Młodzieży w Gdańsku. W latach 90-tych był członkiem zespołu redakcyjnego gdańskiego Radia Plus. Potem swoją karierę zawodową związał z Radiem Gdańsk, gdzie specjalizował się w tematyce społeczno-politycznej. Wiele razy występował też jako gość programów publicystycznych w Telewizji Polskiej.

Przygotowywał między innymi serwisy informacyjne, prowadził magazyn reporterów oraz rozmowy z politykami. Trzy lata temu ukazała się książka pt. 'Sax club Pana Dyakowskiego', którą napisał wspólnie z naszym dziennikarzem muzycznym Kamilem Wicikiem

– informuje Radio Gdańsk, które jako pierwsze przekazało informację o śmierci dziennikarza.

Wiele osób zapamięta jego rzetelność i charakterystyczny niski głos

– dodaje.

Koledzy po fachu wspominają zmarłego dziennikarza

Mariusz Nowaczyński to kolejny ceniony dziennikarz, który zmarł zdecydowanie przedwcześnie. Redakcyjni koledzy wspominają go w ciepłych słowach.

Mariusz Nowaczyński był świetnym dziennikarzem, mądrym i prawym człowiekiem.
Żegnaj, Przyjacielu!

– czytamy w poście Marka Ponikowskiego na Facebooku.

Mariusza bardzo lubiłem, po prostu. Mądry, zrównoważony facet. Z tego, co wiem, miał dobrą śmierć – nagłą, we śnie – szkoda tylko, że tak wcześnie. Co najmniej ćwierć wieku za wcześnie.

RIP, Mariusz. Do zobaczenia po drugiej stronie, za jakiś czas

– pisze Roman Daszczyński.

Według serwisu Gdansk.pl, pogrzeb Mariusza Nowaczyńskiego odbędzie się 2 grudnia o godz. 13 na cmentarzu Witomińskim w Gdyni, a wcześniej o godz. 11.30 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka przy ul. Portowej 2 w intencji zmarłego odprawiona zostanie Msza święta.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij