×

Nie żyje Witold Odrobina. Koledzy z pracy wspominają legendę dziennikarstwa

Nie żyje Witold Odrobina. Słynny dziennikarz radiowy i telewizyjny odszedł niespodziewanie w wieku zaledwie 50 lat. Pozostawił po sobie ogrom wspaniałych audycji oraz programów telewizyjnych.

Nie żyje Witold Odrobina

Śmierć Witolda Odrobiny wywołała szok i niedowierzanie nie tylko wśród jego bliskich, ale również współpracowników i przyjaciół. Nikt nie spodziewał się, że życie uwielbianego dziennikarza radiowego i telewizyjnego zakończy się tak wcześnie.

Odrobina zmarł 23 listopada 2021 roku w wieku 50 lat. Przez wiele lat pracował w RMF FM. Później przeniósł się do TVN. W programie TVN Warszawa prowadził lubiany przez widzów program „Odrobina miasta”. Następnie trafił do TVN Turbo, gdzie realizował „Odrobinę Polski”. Po pewnym czasie dziennikarz związał się z portalem Wirtualna Polska, dla którego pracował nad programem „Odrobina więcej Polski”. Był także reporterem magazynu „Raport” na antenie TVN Turbo.

Informację o śmierci dziennikarza jako pierwsi przekazali krewni zmarłego. Nie podano do wiadomości, jaka była przyczyna zgonu. W sieci od razu zaroiło się od łamiących serce kondolencji. Jako jeden z pierwszych, przejmujący post opublikował Grzegorz Cichy.

Legendarny dziennikarz

Witold Odrobina miał na swoim koncie dziesiątki audycji oraz programów telewizyjnych. W RMF FM prowadził m.in. „Szewski kwadrans”, „Przykładaniec”, „Osada Wirakocza”, „JW23” (razem z Marcinem Jędrychem) i „Wiódł ślepy kulawego” (razem z Jerzym Skoczylasem). W swojej karierze reportera, miał okazję relacjonować najróżniejsze wydarzenia z niemal całej Polski. Słynął z tworzenia niekonwencjonalnych materiałów. Jednymi z jego najciekawszych nagrań był m.in. koncert ciszy w amfiteatrze w Opolu oraz „porwanie” autobusów z pasażerami na darmowe świąteczne zakupy.

W 2006 roku Odrobina trafił do Antyradia, gdzie współprowadził poranne pasmo „KurrAnty”. Miał również własny program „Wito Pyto”. W późniejszym czasie był związany z Polskim Radiem Euro oraz krakowskim radiem KRK FM. Pracował także dla Radia Kraków. W 2007 roku prowadził talk-show „Czułe dranie” w TV4. Co więcej, był reporterem „Studia Złote Tarasy” w TVN, a w TVN Warszawa prowadził program „Odrobina Miasta”. 

Wielki żal z powodu odejścia Witolda Odrobiny wyraził Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes RMF.

Wybitny i niepowtarzalny głos. Doskonały reporter, człowiek wielu talentów.

Dziennikarz Szymon Jadczak również nie może przeboleć tej straty.

Bardzo pozytywny człowiek. Wyjątkowa postać.

Kilka słów od siebie dodał Tomasz Urynowicz, samorządowiec z Małopolski.

Bardzo smutna wiadomość. Odszedł red. Witold Odrobina. Był jednym z autorów projektu #EkoMałopolska i prowadzącym programy EkoMałopolska TV. Dziękuję za wszystko.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij