×

Zespół ABBA powrócił po 42 latach! Jak teraz wyglądają? Kiedy pierwszy koncert?

Szwedzki zespół ABBA powrócił. Jak wyglądają członkowie zespołu? Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeusa i Agnetha Fältskog po prawie 42 latach znów pojawili się na czerwonym dywanie i ogłosili nową trasę koncertową. Jak teraz wygląda zespół ABBA? Ich wspólne zdjęcie obiegło media na całym świecie. Jakie koncerty zapowiada ABBA po powrocie? Gdzie odbędzie się ich nowa trasa koncertowa i czy pojawią się w Polsce? Już dziś w Londynie odbędzie się ich pierwszy multimedialny koncert.

Zespół ABBA powrócił. Jak wyglądają członkowie zespołu? Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeusa i Agnetha Fältskog – zdjęcia

ABBA została stworzona 50 lat temu w 1972 roku. Dwa lata później wygrała konkurs piosenki Eurowizja i zaraziła cały świat miłością do szwedzkiego popu. Proste teksty i wpadające w ucho melodie stały się początkiem nowej ery w muzyce popularnej. Ich hit „Waterloo” znał prawie każdy mieszkaniec Ziemi, a zespół stał się jednym z najbardziej kasowych na świecie. W szczycie swojej kariery sprzedali ponad 300 mln płyt.

źródło: flickr.com

źródło: flickr.com

Członkowie zespołu ABBA pokazali się na czerwonym dywanie! Jak teraz wyglądają?

Zespół ABBA powrócił. Jak teraz wyglądają? Na festiwalu w Cannes pojawiło się wiele gwiazd, lecz to właśnie ta czwórka przykuła ogromną uwagę. Jak wyglądają członkowie zespołu? Słynni członkowie zespołu ABBA: 72-letnia Agnetha Faeltskog, 77-letni Bjoern Ulvaeusa, 75-letni Benny Andersson i 76-letnia Anni-Frid Lyngstad.

Piosenkarki postawiły na białe, eleganckie kreacje. Agnetha pojawiła się z laską przy nodze. Panowie również pokazali klasę. Benny Anderson postanowił ożywić swój strój kolorową peleryną.

źródło: instagram.com/abbavoyage

źródło: instagram.com/abbavoyage

ABBA Voyage: nowa trasa koncertowa zespołu. Kiedy pierwszy koncert? Czy pojawią się w Polsce?

Fani byli w szoku, gdy po 40 latach zespół powrócił z nową płytą „Voyage”. Ich ostatnia płyta „The Visitors” powstała w 1981 roku, na kolejną fani musieli bardzo długo czekać.

Zrobiliśmy sobie przerwę w lato 1982 roku i teraz zdecydowaliśmy, by ją przerwać. Mówią, że to nieroztropne robić 40-letnią przerwę pomiędzy albumami, ale nagraliśmy kontynuację 'The Visitors’

– powiedzieli członkowie zespołu ABBA.

Nowa płyta jest związana również z trasą koncertową. Niestety, na scenie nie zobaczymy prawdziwych muzyków, tylko ich hologramy. Dzięki nowoczesnej technologii, członkowie zespołu zostali „zeskanowani” podczas wykonywania utworów. Specjalne stroje zapisywały ich ruchy, by móc wiernie otworzyć ich postacie.

Zobacz jak wyglądają hologramy zespołu ABBA. Trasa koncertowa „ABBA Voyage”

ABBA Voyage: trasa koncertowa 2022. Miasta, daty, ceny biletów

Trasa koncertowa ABBA w 2022 roku rozpoczyna się 27 maja występem w Londynie. To muzyczne przedstawienie będzie można zobaczyć w tylko na specjalnie zbudowanej ABBA Arena. Arena w Queen Olympic Park w Londynie pomieści nawet 3000 widzów. Ceny biletów zaczynają się od 120 euro za osobę.

Znaczenie nazwy zespołu ABBA

Nazwa zespołu składa się z pierwszych liter ich imion: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeusa i Agnetha Fältskog.

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować