×

Ile Zenek Martyniuk bierze za koncert? Ta kosmiczna kwota zwala z nóg!

Disco polo to niezwykle dochodowy biznes, zaś Zenon Martyniuk z zespołu Akcent jest jedną z najpopularniejszych gwiazd tego biznesu. Ile Zenek Martyniuk bierze za koncert? Kwota zwala z nóg.

Ile Zenek Martyniuk bierze za koncert?

Minęło ponad 30 lat, odkąd Zenek Martyniuk założył zespół Akcent. Wówczas pewnie nie przypuszczał, że któregoś dnia nazywany będzie „królem disco polo”, a telewizja zrobi film o jego życiu. Dzisiaj, gdy disco polo przeżywa w naszym kraju prawdziwy renesans, Zenon Martyniuk dzięki swojej muzyce zarabia krocie. Tym bardziej, że nieoczekiwanie stał się ulubieńcem TVP i Jacka Kurskiego.

Prezes TVP publicznie deklarował, że nie ma piękniejszej piosenki niż „Taką cię wyśniłem”, a telewizja nieustannie organizuje festiwale promujące disco polo i Zenona Martyniuka. Taka popularność oznacza imponujące zarobki. Jakie?

Portal Plejada sprawdził na stronie Agencji Artystycznej „Luxart”, ile gwiazdy disco polo biorą za zwykłe koncerty. Dzięki temu dowiadujemy się, że Martyniuk za jeden koncert dostaje od 25 do 33 tysięcy złotych. Ale ci, którzy chcieliby zaprosić gwiazdę disco polo na koncert, muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami, uwzględniającymi profesjonalny sprzęt, transport, zakwaterowanie czy podatki.

Warto dodać, że Martyniuk, tak jak inne gwiazdy disco polo, ima się zarówno występów na ogólnopolskich festiwalach, jak i koncertów na powiatowych festynach. Miesięcznie może wystąpić nawet kilkanaście razy!

Martyniuk wcale nie jest „królem”?

Mogłoby się wydawać, że Martyniuk, jako „król” disco polo, wiedzie prym w gażach za występy. Z pewnością wokalista nie może narzekać na zarobki, szczególnie jako ulubieniec Jacka Kurskiego. Ale jest artysta, który za występ dostaje więcej pieniędzy, chociaż na scenie pojawił się stosunkowo niedawno.

Chodzi o Sławomira Zapałę, który zdobył gigantyczną popularność dzięki utworowi „Miłość w Zakopanem”. Muzyk za jeden występ bierze aż 38 tys. złotych!

Na zarobki nie mogą też narzekać inni wykonawcy disco polo. Na przykład, zespół Boys z liderem Marcinem Millerem, również występuje za więcej niż 30 tysięcy złotych. Około 30 tys. złotych za koncert bierze Radek Liszewski z zespołem Weekend oraz Magdalena Narożna z zespołem Piękni i Młodzi. Z kolei koncert zespołu Bayer Full, to wydatek „zaledwie” od 20 do 25 tysięcy złotych.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować