×

Ile gwiazdy zarobią w sylwestra? To się nazywa dobra fucha

Ile gwiazdy zarobią w sylwestra? Gdy widzowie bawią się przed telewizorami, najbardziej rozchwytywani artyści pracują, ale mimo to nie mają powodów do narzekań. Praca w tę najbardziej imprezową noc w roku jest bardzo opłacalna. Szczególnie telewizja publiczna hojnie wynagradza ulubieńców publiczności.

Reklama

Ile gwiazdy zarobią w sylwestra?

Jeśli w sylwestra zostajecie w domu i zamierzacie się relaksować z włączonym telewizorem, niezależnie od tego, na jaki kanał telewizyjny postawicie, zobaczycie radośnie podrygujących tancerzy, kolorowe stroje, obowiązkowe uśmiechy i artystów, którzy ciężko pracują, by ktoś inny mógł się świetnie bawić. Ale spokojnie, nie musicie im współczuć. Występ podczas sylwestrowej nocy to okazja do „przytulenia” sporych kwot. Z takimi zarobkami faktycznie można wkraczać w Nowy Rok z szerokim uśmiechem na ustach!

Każdego roku zarobki gwiazd w sylwestrową noc skutecznie podgrzewają atmosferę. Ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia, wiele gwiazd utyskiwało na niższe zarobki. Ale w tym roku telewizje znów organizują sylwestrowe koncerty z prawdziwym rozmachem.

Reklama

Według „Faktu”, polskie gwiazdy, które występują na imprezie TVP, przeciętnie zarabiają 60 tys. zł. Polsat płaci nieco mniej: średnio 45 tys. zł. Czy to dużo? I tak, i nie. Początkujący artyści o takich zarobkach mogą jedynie pomarzyć. Ale na drugim biegunie są np. zagraniczne gwiazdy, które za występy podczas sylwestrowych imprez inkasują nawet milion złotych.

Rodowicz, Doda, Górniak

Najwięcej zarabiają oczywiście gwiazdy wieczoru. Należy do nich m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Doda czy Zenon Martyniuk.

Według „Faktu”, w ubiegłym roku Rodowicz miała za sylwestra zarobić od 100 do 150 tys. zł.

Reklama

Rodowicz najprawdopodobniej za tyle wystąpi na sylwestrze Polsatu w Chorzowie. Podobne stawki ma śpiewająca w tym roku też w Polsacie Beata Kozidrak (ok.150 tys. zł), a Doda inkasuje 100 tys. zł. Zenon Martyniuk za występ na zeszłorocznym sylwestrze organizowanym przez TVP miał otrzymać 100 tys. zł. Podobno jego standardowa stawka to 70 tys. zł. (…) w tym samym roku TVP zapłaciło Roksanie Węgiel 25 tys. zł za występ, natomiast Sławomir otrzymał 85 tys. zł. Dawid Podsiadło, Agnieszka Chylińska czy Brodka wyceniają się na ok. 50 tys. zł za występ

– wylicza „Fakt”.

Nieoficjalnie mówi się, że Sławomir i Kajra również mogą zainkasować ok. 100 tys. złotych.

Reklama

Gdyby była spajsetka Melanie C zdecydowała się jednak wystąpić w TVP, zarobiłaby prawdopodobnie ok. 1 mln złotych. Podobnie jak Jason Derulo, który był gwiazdą sylwestra w Zakopanem w ubiegłym roku.

Warto jednak pamiętać, że pieniądze zarobione przez gwiazdy trafią też do członków zespołu i ekipy technicznej.

Reklama

Według informacji „Wirtualnych Mediów” „Sylwester Marzeń” w Zakopanem będzie kosztować 10 mln zł. Choć niegrzecznie jest zaglądać do cudzego portfela, akurat w przypadku mediów publicznych portfel nie do końca jest „cudzy”. Możemy się jedynie zastanawiać, czy tych pieniędzy nie dałoby się spożytkować w lepszy sposób.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować