×

Ile gwiazdy zarobiły w Sylwestra 2020? Ten rok nie był dla nich zbyt łaskawy

Impreza sylwestrowa to dla gwiazd muzyki najlepiej opłacalne wydarzenie w ciągu roku. Jednak tegoroczne stawki mogły ich mocno rozczarować. Ile gwiazdy zarobiły w Sylwestra 2020?

Sylwester inny niż wszystkie

Nie jest tajemnicą, że za występ w ostatni dzień roku artyści otrzymują rekordowe honoraria. Przypomnijmy, że w grudniu 2017 roku Telewizja Polska za zaśpiewanie z playbacku hitu „Despacito” zapłaciła Luisowi Fonsi zawrotną sumę w wysokości 450 tysięcy złotych.

W tym roku z powodu pandemii nie było szans na dotychczasowy rozmach. Największe stacje telewizyjne w Polsce były zmuszone zrezygnować z wielkich koncertów sylwestrowych. Jedyną imprezą plenerową był „Sylwester Marzeń z Dwójką” organizowany przez TVP w amfiteatrze w Ostródzie.

To wpłynęło na zarobki gwiazd, które za swoje popisy na scenie dostaną o wiele mniej niż w poprzednich latach.

Stawki zmalały, bo artyści nie nagrywają koncertu w święto, tylko wcześniej, w studiu – nie na mrozie. Innym powodem jest oczywiście kryzys. W Polsacie stawki są jeszcze niższe niż w TVP, ale wiele gwiazd wybiera Polsat, bo nie chce występować w państwowej telewizji

– zdradziło źródło Plotka.

Ile gwiazdy zarobiły w Sylwestra 2020?

Jak donosi osoba związana z TVP w rozmowie z serwisem Plotek, w tym roku najwyższą stawką może pochwalić się Zenon Martyniuk:

Telewidzowie kochają disco polo, a Zenka w szczególności. Nikt tak jak on nie rozbawi ludzi. Szefostwo jest pewne, ze w czasie występu Zenka będzie rekordowa oglądalność, stad gwiazdorska stawka dla niego – 50 tysięcy złotych.

Niewątpliwie król disco polo zarobi sporo pieniędzy, ale jest to o wiele mniejsza suma, niż za występ w roku poprzednim – wówczas gaża wynosiła 70 tys. złotych. Ponadto redakcja Plotka ustaliła, że Marcin Miller z zespołem Boys mają otrzymać za swój występ 35 tys. złotych, a Cleo „jedynie” 30 tys. złotych (w zeszłym roku było to 70 tys. złotych).

Największym przegranym okazał się jednak Dawid Kwiatkowski, którego występ mogliśmy podziwiać na Polsacie. Młody gwiazdor wzbogaci się o 40 tys. zł, choć do tej pory dostawał nawet 150 tys. zł!

Źródła: www.o2.pl, superbiz.se.pl, gwiazdy.wp.pl
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować