×

Zdjęcie Donalda Tuska z matką sprzed lat. Polityk zaliczył małą wpadkę

Do sieci trafiło czarno-białe zdjęcie Donalda Tuska z matką. Z okazji dzisiejszego święta polityk sam opublikował je w Internecie. Uwagę internautów zwrócił pewien szczegół, a mianowicie skąd polityk wziął ową fotografię?

Zdjęcie Donalda Tuska z matką

Dzień Matki to doskonała okazja, aby odwiedzić swoją mamę lub przynajmniej zadzwonić, porozmawiać i złożyć życzenia kobiecie, dzięki której jesteśmy na tym świecie.

Niektórzy w tym wyjątkowym dniu wracają wspomnieniami do pierwszych lat ze swoją rodzicielką. Inni publikują wspólne zdjęcie z mamą w mediach społecznościowych. Tak postąpił m.in. Donald Tusk, który zdjęcie ze swoją mamą zamieścił na Twitterze. Do fotografii dołączył wzruszający opis.

Moja Mama była dla mnie jak słońce. I pewnie wszystkie mamy są dla swoich dzieci jak słońca na niebie.

Szczegół, który zwrócił uwagę internautów

Uwagę internautów zwróciło nie tyle samo zdjęcie czy opis do zdjęcia, ale coś, co było poza tym wszystkim. Chodzi o pochodzenie fotografii. W tym przypadku polityka zdradził pewien szczegół. Wygląda na to, że Donald Tusk znalazł zdjęcie w grafikach Google, zrobił wrzut ekranu i wrzucił je do sieci. Widać nawet, po jakich słowach była wyszukiwane: „tusk z mama”.

Zdjęcie Donalda Tuska i jego mamy po raz pierwszy trafiło do sieci przed dwoma laty. Polityk opublikował je wówczas na swoim Instagramie. Na uwagę zasługuje ówczesny opis, który był niemal identyczny jak ten z dnia dzisiejszego.

Moja Mama była jak słońce. I pewnie każde z Was myśli to samo o swojej, nie tylko w Dzień Matki. Sopot, lato 1961

– czytamy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Donald Tusk (@donaldtusk)

Co wiemy o mamie Donalda Tuska?

Matka Donalda Tuska, Ewa, przyszła na świat w 1934 r. Jako dziecko mówiła wyłączne po niemiecku. Przez całe życie pracowała jako sekretarka w gdańskiej Akademii Medycznej. Zmarła w 2009 roku po długiej chorobie.

Donald Tusk bardzo kochał swoją matkę. Ona natomiast zawsze miała podkreślać, że jest bardzo dumna ze swoich dzieci.

Życzymy wszystkim Mamom wszystkiego najlepszego w tym wyjątkowym dniu!

Źródła: www.instagram.com, twitter.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij