×

Jarosław Kaczyński był zakochany? Podrywał 7 lat starszą od niego kobietę

Jarosław Kaczyński był zakochany? Życie prezesa Prawa i Sprawiedliwości od lat jest zagadką. Teraz znów stało się o nim głośno. Kaczyński złożył dymisje i odchodzi z rządu. Musi być to trudna decyzja, bo to właśnie polityce poświęcił całe swoje życie. Polityk zdecydował, że zostanie kawalerem i w pełni odda się pracy. Nie zdecydował się na założenie rodziny, by jej nie ranić. Niewiele osób wie, że w życiu Jarosława Kaczyńskiego była pewna kobieta, która zawróciła mu w głowie. Kim była tajemnicza miłość prezesa PiS?

Jarosław Kaczyński był zakochany? Teraz wiemy kim była i jak wyglądała kobieta, która wpadła mu w oko

Dla wielu osób życie Kaczyńskiego to zagadka. 73-letni polityk chętnie wypowiada się na tematy polityczne, ale swoją prywatność chowa za grubymi murami domu na warszawskim Żoliborzu. Kot jest jego towarzyszem, lecz u jego boku od lat nie było widać kobiety. Czy Jarosław Kaczyński był kiedyś zakochany?

Byłego prezesa PiS media próbowały łączyć z wieloma kobietami. Temat ten stał się tabu, którego wielu dziennikarzy chciało poruszać. Pomimo to, paręnaście lat temu pojawiały się pierwsze plotki o romansie Jarosława Kaczyńskiego z posłanką Jolantą Szczypińską. Polityk zdementował je tłumacząc, że łączyła ich tylko przyjaźń. Napisał o tym w swojej książce:

Kiedy zostałem premierem, przyniosła mi róże i się zaczęło. Zaczęło się love story. I ona to złapała. Nie mam o to do niej pretensji. Umocniła swoją pozycję jako „narzeczona” premiera czy później prezesa. Pokochały ją tabloidy. Chwyciła życie pełną piersią

– napisał Jarosław Kaczyński w książce „Polska moich marzeń”.

Jarosła Kaczyński był zakochany?

Kim była dla Jarosława Kaczyńskiego Jadwiga Staniszkis, starsza od niego o 7 lat?

Pomimo, że polityk nie jest skłonny do zwierzeń, to raz w 2010 roku ujawnił, że był zakochany. Jarosław zdradził, że presja otoczenia wywierała ślub, a on chciał poświęcić się pracy.

Byłem w młodości zaangażowany emocjonalnie. To się skończyło rozstaniem. Większość moich znajomych miała już wtedy rodziny, bo w tamtych czasach ludzie szybciej się decydowali na małżeństwo. Mogę tylko powiedzieć, że jestem z tą osobą w rzadkich, ale ciepłych kontaktach po dziś dzień.

Kim była kobieta, o której mówił Kaczyński? Z pewnością nie była to wcześniej wspomniana posłanka Jolanta Szczypińska. Mamy co do tego pewność, bo powiedziała o tym matka polityka – pani Jadwiga. Kobieta z pewnością znała swojego syna najlepiej. Jego życie miłośne opisała w słowach:

Kiedyś bardzo chciałam, żeby założył rodzinę, ciągle śniły mi się suknie ślubne. Miałam nawet wrażenie, że była taka pani… Ale nie pewna posłanka, o której pisały media, tylko pani muzykolog.

Jadwiga Staniszkis i Jarosław Kaczyński poznali się w Białymstoku, w filii Uniwersytetu Warszawskiego. Potrzebowali jednak parę lat, by ich znajomość się zacieśniła.

Była bardzo piękną kobietą. Chętnie rozmawiała na przerwach ze studentami, łatwo było ją zapamiętać

– opisał ją w swojej książce Jarosław Kaczyński.

Dopiero, gdy Jarosław również został wykładowcą zaczęli spędzać razem więcej czasu. Chodzili na spacery po Białymstoku. Czasami Kaczyński kupował jej obiad, o czym wspominał w swojej książce.

Nie spodziewałem się, że jest tak miła i komunikatywna. Dużo rozmawialiśmy, włócząc się trochę po Białymstoku. Pamiętam, że chciała zamawiać najtańsze potrawy, czyli kurze żołądki. Na szczęście znów zarabiałem, miałem pieniądze, więc pozwalaliśmy sobie na nieco bardziej wymyślne dania

Mądra i błyskotliwa Pani socjolog oczarowała Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: AKPA

źródło: AKPA

Może Cię zainteresować