×

Zderzenie samolotów we Francji. Nikt nie przeżył strasznej katastrofy lotniczej

Zderzenie samolotów we Francji doprowadziło do śmierci wszystkich podróżujących. Śledczy wszczęli już dochodzenie w celu wyjaśnienia w jakich okolicznościach doszło do katastrofy. Na razie nie udało się zidentyfikować zmarłych.

Zderzenie samolotów we Francji

Wczoraj w katastrofie lotniczej, do której doszło w środkowo-zachodniej Francji, w rejonie miasta Tours śmierć poniosło pięć osób. W niedużym samolocie, należącym do klasy ultralekkich (ULM) znajdowały się dwie osoby. Niestety, gdy maszyna spadła z dużej wysokości na ogrodzenie domu w pobliżu miejscowości Loches, oboje zmarli na miejscu. Samolot stanął w płomieniach.

Z kolei większy samolot Diamond DA40, w którym podróżowała trójka turystów, spadł zaledwie 100 metrów dalej na niezamieszkały teren. Nikt nie przeżył katastrofy. Niedługo po zdarzeniu na miejsce przyjechało 50 strażaków. Na razie nie udało się jeszcze ustalić personaliów ofiar ani podać jednoznacznej przyczyny wypadku. Policja wszczęła już dochodzenie w tej sprawie.

Katastrofy lotnicze

W 1998 r. we Francji, u wybrzeży Bretanii doszło do podobnego wypadku. W zderzeniu samolotu typu Beechcraft 1900D i innej lekkiej maszyny śmierć poniosło wówczas 15 osób.

Głównymi przyczynami katastrof lotniczych są: błędy pilotów, pożary podczas lotów, błędy kontroli lotów, kolizje samolotów, błędy obsługi technicznej, zestrzelenia samolotów lub zamachy terrorystyczne. Największym wypadkiem lotniczym w historii była kolizja dwóch „Jumbo-Jetów”, do której doszło 27 marca 1977 roku na Teneryfie. W katastrofie śmierć poniosło aż 583 ludzi. Z kolei największym wypadkiem lotniczym w Polsce był upadek samolotu PLL LOT 5055, do którego doszło 9 maja 1987 roku w Lesie Kabackim. Zginęły wówczas 183 osoby.

Zderzenie samolotów w powietrzu jest zjawiskiem bardzo rzadkim. Dużo częściej dochodzi do wypadków lotniczych spowodowanych rozmaitymi usterkami czy niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Na początku tego roku wstrząsnęła nami informacja o katastrofie helikoptera Kobe Bryanta. W wypadku zmarło 9 osób.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować