×

Zbiórka pieniędzy dla kierowcy z Katowic. „Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego”

Po sobotniej tragedii w centrum Katowic w sieci zawrzało. Gdy jedni hejtują, inni próbują wspierać. Po akcji charytatywnej na rzecz dzieci 19-letniej Basi, ruszyła zbiórka pieniędzy dla kierowcy z Katowic. „Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego” – pisze organizator.

Jedni hejtują, inni wspierają

Ostatnio trudno oprzeć się wrażeniu, że każda tragedia stopniowo przeradza się w spiralę nienawiści, nakręcanej przez hejterów. Hejt dotyka obu stron i dla wielu ludzi jest wyjątkowo bolesny. To, co piszą anonimowi internauci, jedynie potęguje cierpienie osób bezpośrednio dotkniętych nieszczęściem. Gdzie znajduje się granica ludzkiego okrucieństwa?

Sobotnia tragedia odbiła się szerokim echem w całym kraju. I – tradycyjnie – podzieliła Polaków. Część osób staje w obronie 31-letniego kierowcy Łukasza T. i hejtuje 19-letnią ofiarę tragicznego wypadku. Inni uważają, że jedynie kierowca ponosi odpowiedzialność, za to co się stało z młodą mamą i powinien ponieść najwyższą możliwą karę.

W internetowych komentarzach pojawia się coraz więcej słów, które ranią. Ale niektórzy przechodzą od słów do czynów. Po sobotniej tragedii kilku śląskich kierowców zgłosiło przypadki agresywnych zachowań pasażerów. Doszło np. do ataku na kierowcę PKM Tychy. Jedna z pasażerek rzuciła szklaną butelką.

Chociaż skala zjawiska poraża, warto skupić się na tym, ile dobra płynie od przypadkowych osób, poruszonych sobotnią tragedią. Przyjaciele Basi w porozumieniu z jej siostrą, Eweliną, zorganizowali zrzutkę na wieniec pogrzebowy i na „lżejsze jutro” dla dzieci tragicznie zmarłej 19-latki. Celem było 15 tys. złotych. W ciągu kilku dni udało się zebrać ponad 25 tys. zł, a to jeszcze nie koniec zbiórki.

Zbiórka pieniędzy dla kierowcy

Facebook

Zbiórka pieniędzy dla kierowcy z Katowic

Teraz przyszła kolej na zbiórkę pieniędzy zorganizowaną dla 31-letniego Łukasza T. – kierowcy, który został aresztowany w związku ze śmiertelnym wypadkiem. Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa dwóch osób. Ale zanim sąd zdecydował o winie mężczyzny, wyrok wydało już wielu internautów. Są jednak i tacy, którzy podkreślają, że Łukasz T. również stał się ofiarą całej sytuacji. Jeden z nich (Kamil Pankowski) założył w sieci zbiórkę. Jej celem jest zebranie środków na pomoc prawną dla aresztowanego kierowcy.

Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. Zrobiono z Łukasza kozła ofiarnego i zostały mu przedstawione zarzuty za ZABÓJSTWO ORAZ PRÓBĘ ZABÓJSTWA TRZECH OSÓB podczas wykonywania swojej pracy. Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata. STOP BEZPRAWIU I MEDIALNEJ NAGONCE!!! Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na adwokata, a ewentualna nadwyżka zostanie przekazana rodzinie Łukasza

– napisał organizator całej akcji.

Póki co zebrano niewiele ponad 2 tys. z 25 tys. złotych. Co ważne, na razie zbiórka nie została zweryfikowana. Uczulamy, żeby nie zapominać, iż nie brakuje osób, które nawet taką tragedią próbują wykorzystać do własnych celów, oszukując ludzi i wyciągając od nich pieniądze. Dlatego uważajmy na to, do jakiej zbiórki się dokładamy.

 

Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij