×

Zatrzymano obywatela Azerbejdżanu. Konieczne było ustawienie blokady i oddanie strzałów

Na Podlasiu zatrzymano obywatela Azerbejdżanu, który przewoził nielegalnych imigrantów. Mężczyzna próbował uciekać, taranując auto podlaskich pograniczników. Padły strzały ostrzegawcze!

Strzały na Podlasiu

W środę w jednej z przygranicznych wsi w Podlaskiem, patrol placówki przygranicznej zauważył grupę osób, które wsiadają do opla na dolnośląskich tablicach rejestracyjnych. Pogranicznicy chcieli skontrolować pojazd, ale kierowca, zamiast zatrzymać się do kontroli, zaczął uciekać. Wcześniej do opla zdążyły wsiąść cztery osoby.

W trakcie ucieczki mężczyzna jechał z taką prędkością, że wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie przy jednej z posesji. Wtedy z opla wyskoczyła czwórka pasażerów, ale kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Mimo uszkodzeń auta, nadal próbował uciekać.

Pogranicznicy ustawili na drodze tzw. posterunek blokujący i po raz kolejny wydali sygnały do zatrzymania. Jednak zachowanie uciekiniera wskazywało, że będzie on próbował sforsować blokadę. Dlatego jeden z pograniczników oddał trzy strzały ostrzegawcze.

Zatrzymano obywatela Azerbejdżanu

Kierowca opla najpierw uderzył w samochód Straży Granicznej, a następnie wpadł do rowu. Jak się okazało, uciekający mężczyzna to 28-letni obywatel Azerbejdżanu. Próbował przewieźć sześcioro nielegalnych imigrantów z Syrii (w wieku od 25 do 40 lat), przy czym dwie osoby nie zdążyły wsiąść do samochodu.

Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Usłyszy zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy dla 6 nielegalnych migrantów. Grozi mu tez odpowiedzialność za czynną napaść na funkcjonariuszy SG w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków i zniszczenie mienia Straży Granicznej oraz za to, że nie zastosował się do poleceń do zatrzymania się do kontroli.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij