×

Zaskoczył księdza niewygodnym pytaniem. Odpowiedź rozbawiła internautów

Jeden z internautów zaskoczył księdza niewygodnym pytaniem. Ale chyba nie takiej odpowiedzi się spodziewał… Riposta ks. Kamila Rokickiego rozbawiła internautów.

Zaskoczył księdza niewygodnym pytaniem

Świat się zmienia, a Kościół katolicki stara się ewangelizować kolejne pokolenia, idąc z duchem czasu. Te próby nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty, o czym mogliśmy się niejednokrotnie przekonać. Są jednak księża, którzy bardzo dobrze sobie radzą z Internetem i mediami społecznościowymi, dzięki czemu udaje im się dotrzeć do wielu młodych ludzi.

Jednym z takich duchownych jest ks. Kamil Rokicki, który udziela się na TikToku, dzięki czemu trafia do wielu internautów. Ci niejednokrotnie zadają księdzu niewygodne pytania.

Tym razem jeden z użytkowników TikToka zapytał duchownego, dlaczego ten nie ma rodziny.

Witam księdza. Mam pytanie. Dlaczego ksiądz nie ma żony, dzieci? Biblia nic nie mówi o celibacie, wręcz przeciwnie np. biskupstwo, diakonat wręcz zaleca

Być może była to prowokacja, być może internauta po prostu próbował zrozumieć i uzyskać wyczerpującą odpowiedź. Ale takiej riposty z pewnością się nie spodziewał!

„Taki humor u księży się szanuje”

Duchowny mógłby zignorować to pytanie lub udzielić standardowej odpowiedzi. Wybrał jednak inną możliwość, dzięki czemu zjednał sobie sympatię wielu internatów.

Dobre pytanie: dlaczego ksiądz nie ma żony i dzieci? No, podejrzewam… dlatego, że jestem brzydki

– wypalił kapłan w odpowiedzi.

@xkamilroki Odpowiedz użytk. @jaceknowak6768 #fyp #viral #wiara #foryoupage #foryoupage #jaramniewiara #polishpriest #dc #humor #wakacje #czarnyhumor #przejściedolata #odpowiedź ♬ dźwięk oryginalny – Kamil Rokicki70

Ks. Rokicki nie pierwszy raz pokazał, że wie, co to dystans i poczucie humoru. Takie podejście ze strony kapłana spodobało się użytkownikom TikToka. W komentarzach możemy przeczytać:

Taki humor u księży się szanuje

Oplułem ekran, szanuję za dystans

Humor na pewno działa lepiej, niż egzaltacja i nadęcie. Prawda?

Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij