×

Zaskakujące słowa Agaty Dudy. Zwróciła się do pracowników Straży Granicznej

Zaskakujące słowa Agaty Dudy. Żona prezydenta RP zaskoczyła wszystkich swoją wypowiedzią skierowaną do pograniczników. Nikt nie spodziewał się, że zabierze głos w sprawie wydarzeń, do których w ostatnich miesiącach dochodzi na granicy polsko-białoruskiej.

Wielkie kontrowersje

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia sprawiły, że temat ekscesów na polsko-białoruskim pograniczu zszedł na drugi plan. Wciąż jednak mamy w pamięci skandaliczne sceny, do których dochodziło z udziałem migrantów z krajów muzułmańskich. Pomimo jawnego łamania prawa i niewyobrażalnej agresji, skierowanej w stosunku do polskich funkcjonariuszy, nie brakuje osób, które usprawiedliwiają działania przybyszów z Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu. Niezaprzeczalnym symbolem konfliktu na granicy na zawsze pozostanie już nieprzyzwoity wpis Barbary Kurdej-Szatan. Przypomnijmy, że aktorka pozwoliła sobie wtedy na nieprawdopodobną wulgarność.

Teraz do tematu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej odniosła się Agata Kornhauser-Duda. Żona prezydenta RP wraz z mężem uczestniczyła w świątecznym spotkaniu z żołnierzami Wojska Polskiego, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, jak również strażakami z Kodnia (województwo lubelskie). Podczas uroczystości Wigilii Mundurowej para prezydencka złożyła wieniec przy pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Oprócz tego prezydent Polski wraz z żoną spotkał się z mieszkańcami oraz patrolami, które pełnią służbę w przygranicznym regionie.

Prezydent Duda złożył funkcjonariuszom najlepsze życzenia i jednocześnie podziękował za „zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa”. Do życzeń głowy państwa dołączyła się także Pierwsza Dama. Ku zaskoczeniu wszystkich Agata Kornhauser-Duda wyraziła swoje zdanie na temat wydarzeń rozgrywających się na obszarach przygranicznych.

Myślę, że jestem wyrazicielką zdania wielu Polek i Polaków, którzy z szacunkiem podchodzą do państwa służby i pracy i są pełni uznania dla państwa

– powiedziała prezydentowa.

Zaskakujące słowa Agaty Dudy

Pierwsza Dama bardzo doceniła zaangażowanie żołnierzy i mundurowych. Stwierdziła, że dzięki ich pracy Polacy mogą czuć się bezpiecznie. Podziękowała im za „dobre serce i wspieranie lokalnych społeczności”. Żona Andrzeja Dudy przypomniała służbom ochrony granic, że mogą liczyć na ogrom wsparcia ze strony społeczeństwa.

Życzę, by zawsze to wsparcie było i byście je zawsze odczuwali. Proszę wierzyć, że mają państwo wsparcie w większej części naszego społeczeństwa.

Tymczasem pomimo mrozów, nielegalni imigranci nie zaprzestają prób wtargnięcia na teren Polski. Pogranicznicy nieustannie mają ręce pełne roboty. Dziś rano 18. Dywizja Zmechanizowana poinformowała o udaremnieniu prób przedostania się na teren naszego kraju przez grupę przybyszów z Bliskiego Wschodu. Wczoraj z kolei, aż 18 osób usiłowało sforsować granicę polsko-białoruską.

W rozmowie z Polskim Radiem 24 Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA mówił:

Wczorajszy dzień był wyjątkowo spokojny, do godz. 16 tylko kilka osób próbowało przekroczyć granicę. Wygląda na to, że mamy chwilę oddechu. Pewnie jednak Łukaszenka zadba o to, żebyśmy w święta mieli co robić.

Źródła: www.wprost.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować