×

W nocy postawiono zarzuty rzekomemu mordercy Kristiny. Jest nim 22-letni mężczyzna

Prokuratura postawiła już zarzuty dla rzekomego mordercy Kristiny. Wiadomo, że jest nim 22-letni mężczyzna, którego od samego początku typowali funkcjonariusze, zajmujący się sprawą.

Schwytanie rzekomego mordercy Kristiny

Wczoraj w godzinach popołudniowych prawdopodobnego mordercę 10-latki z Mrowin zatrzymano. Według informacji, które przekazał dziennikarzom TVN24 rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka, właśnie tego mężczyznę typowano od samego początku.

zarzuty dla rzekomego mordercy Kristiny

Zarzuty dla rzekomego mordercy Kristiny

Po zatrzymaniu 22-latka przewieziono do prokuratury w Świdnicy. Wiadomo, że w nocy usłyszał już zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dziś rano poinformował o tym Marek Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Około 1:00 w nocy 22-latka wyprowadzono z budynku prokuratury bocznym wyjściem w kordonie policji. Obawiano się linczu na mężczyźnie. Ponieważ przed prokuraturą zebrał się tłum. Ludzie od czasu do czasu wykrzykiwali groźby.

zarzuty dla mordercy Kristiny

Prok. Pindera dodał także, że dziś będą prowadzone kolejne czynności związane z tą sprawą. Prokurator ma zadecydować m.in. o wniosku o areszt dla podejrzanego. Już wiadomo, że 22-latkowi grozi dożywocie.

zarzuty

Zarzuty dla rzekomego mordercy Kristiny. Co wiemy o podejrzanym?

Rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka, zdradził, że mężczyzna ten został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego oraz że jest jego mieszkańcem. Jednak już na pewno wiadomo, że nie pochodzi z tej samej miejscowości, co zamordowana dziewczynka. Nie jest także nawet z powiatu świdnickiego.

rzekomy morderca

Z kolei Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy udzielił żadnych informacji na temat zatrzymanego 22-latka. Zdradził jedynie:

Mogę potwierdzić to, że ten mężczyzna nie ma nic wspólnego z osobami zatrzymywanymi wcześniej. Policja i prokuratura posiadają materiał dowodowy, który wskazuje, że mężczyzna ma związek z zabójstwem 10-letniej Kristiny

Może Cię zainteresować