×

Rodzice podtruwali dziecko solą. 6-letni chłopiec miesiącami był maltretowany

Rodzice podtruwali dziecko solą przez wiele miesięcy. 6-latek był bity, głodzony i męczony przez swojego ojca oraz jego partnerkę. W końcu organizm dziecka nie wytrzymał przemocy. 32-letnia macocha kilkakrotnie uderzyła głową chłopca o podłogę, a następnie nagrała jego śmierć.

Jego dramat trwał miesiącami

Nie sposób zrozumieć, co musi dziać się w głowach rodziców, którzy dopuszczają się przemocy wobec własnych dzieci. Nie ulega wątpliwości, że ludźmi, którzy wyładowują swoją złość na najmłodszych, muszą kierować niewyobrażalnie silne emocje, będące wynikiem osobistych problemów. Prawdopodobnie właśnie tak było w przypadku opiekunów 6-letniego Arthura. Chłopiec przeszedł w swoim krótkim życiu prawdziwe piekło. 6-latek przez wiele miesięcy był dręczony przez swojego 29-letniego ojca, Thomasa Hughesa i jego ukochaną, 32-letnią Emmę Tustin. Ojciec sprawował opiekę nad dzieckiem, po tym jak jego biologiczna matka trafiła do więzienia. Kobieta została skazana za zabójstwo w lutym 2019 roku.

Niestety dziecko trafiło z deszczu pod rynnę. 6-latek nie mógł liczyć na opiekę oraz miłość ze strony najbliższych. Jak zeznali przed sądem świadkowie, dziecko przebywało w samotności nawet 14 godzin na dobę. Ojciec i macocha w okrutny sposób znęcali się nad Arthurem. Chłopak musiał m.in. przez długi czas stać nieruchomo na stopniu przy drzwiach wejściowych. Para zabraniała mu także jeść i pić. Jakby tego było mało, od 1 do 17 czerwca 2020 roku oboje podtruwali dziecko solą. Macocha wyraźnie czerpała satysfakcję z krzywd wyrządzanych 6-latkowi, ponieważ regularnie nagrywała jego cierpienie. Śledczy znaleźli ponad 200 plików dźwiękowych, przedstawiających cierpienie dziecka. Część z nich kobieta wysyłała swojemu kochankowi.

Rodzice podtruwali dziecko solą

6 maja 2020 r. Hughes wysłał do swojej dziewczyny szokującą wiadomość.

Powiedz mu, aby nie poruszył nawet mięśniem – połóż go przy lodówce, lub gdziekolwiek, oddaj go. Wyrzuć go ze śmieciami.

Na niektórych nagraniach zabezpieczonych przez śledczych można usłyszeć błagalny głos dziecka. Arthur wiele razy prosił o pomoc ludzi ze swojego otoczenia, ale nikt nie zrobił nic, aby ochronić go przed wyrodnymi opiekunami.

Proszę pomóż mi, pomóż mi wujku, nie karmią mnie, potrzebuję jedzenia i picia.

Jeden ze świadków podczas przesłuchań przyznał, że zdarzyło się, że Arthur „potajemnie” poprosił go o napicie się wody. Zrobił to w chwili, gdy ojciec i jego dziewczyna wyszli z pomieszczenia. Mężczyzna wspominał, że dziecko było tak słabe, że musiał trzymać szklankę przy jego ustach. Pomimo świadomości tego, co dzieje się w domu, świadkowie nie reagowali. 17 czerwca 2020 roku Emma Tustin dokończyła prowadzony miesiącami projekt wyniszczania dziecka.

W chwili gdy ojciec 6-latka był poza domem, chwyciła Arthura i wielokrotnie uderzyła jego głową o podłoże. Gdy dziecko umierało na podłodze, sięgnęła po telefon i nagrała moment jego śmierci. 6-latek leżał na ziemi, ale ona zadała mu jeszcze pięć ciosów w głowę. Chłopiec zmarł na skutek śmiertelnego urazu mózgu. Po 12 minutach kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, mówiąc że dziecko uderzyło się w głowę. Na czwartkowej rozprawie prokurator powiedział, że wygląd ciała dziecka potwierdza, że 6-latek był głodzony i dręczony.

Ubranie chłopca wyglądało na brudne, jego usta były popękane, jego włosy i paznokcie były brudne i wyglądał na niedożywionego, wychudzonego i wyniszczonego.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij