×

Kristina Daniel Kristina Daniel

  BIO

 • Pseudonim: Krysia
 • Data urodzenia: 16 czerwca, 2009
 • Miejsce urodzenia: Irlandia
 • Wykształcenie:

  Uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Mrowinach. 19 czerwca 2019 r. miała odebrać świadectwo z paskiem…

 • Rodzeństwo:

  Miała młodsze rodzeństwo: Samuela (7 l.) i Teresę (5 l.).

Kim była Kristina Daniel?

Kristina Daniel urodziła się w Irlandii, 16 czerwca miała skończyć 10 lat. Niestety nie doczekała się urodzin, bo 13 czerwca 2019 r. została zamordowana.

Była najstarszym dzieckiem Polki, pani Agnieszki i jej męża, pochodzącego z Czech. Związek rodziców Kristiny zakończył się rozwodem, dlatego jej mama postanowiła wrócić z dziećmi w swoje rodzinne strony, do Mrowin.

Sprawa zabójstwa Kristiny

Dziewczynka wyszła ze szkoły 13 czerwca 2019 r. ok. godz. 13:00, ale do domu (oddalonego o niecały kilometr) nigdy nie dotarła. Po kilku godzinach poszukiwań znaleziono jej ciało w lesie koło Żarowa.

Przyczyną śmierci 10-letniej Kristiny były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Sprawcą był 22-letni Jakub A., znajomy jej matki, który zabił dziewczynkę, bo podobno nie chciała, aby mężczyzna nocował u nich w domu.

Pogrzeb Kristiny Daniel

Uroczystości pogrzebowe 10-letniej Kristiny odbyły się w sobotę, 22 czerwca 2019 r. na cmentarzu komunalnym w Żarowie.

Mama dziewczynki apelowała, aby osoby uczestniczące w ostatnim pożegnaniu Kristiny nie przychodziły ubrane na czarno, lecz w białym i niebieskim kolorze, bo właśnie te barwy zamordowana 10-latka z Mrowin uwielbiała najbardziej.