×

Zarobki w Lidlu i Biedronce. Wiemy, na jakie pensje mogą liczyć pracownicy tych supermarketów

Wiele osób z pewnością zastanawia się, na jakie pensje mogą liczyć pracownicy najpopularniejszych supermarketów w Polsce. O jakich kwotach tutaj mowa? Jak się okazuje zarobki w Lidlu i Biedronce dla kasjerów w Polsce wzrosły o kilka procent na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Jak przedstawiają się dzisiaj i na jakie benefity mogą liczyć pracownicy znanych sieciówek? Więcej na ten temat poniżej.

Zarobki w Biedronce

Jak donosi portal zarobki.pracuj.pl, przeciętne miesięczne wynagrodzenie kasjera „na dzień dobry” wynosi 2000 złotych netto. Ci najbardziej opłacalni mogą z kolei zarobić nawet 2900 złotych netto. Co to znaczy „najbardziej opłacalni”? Otóż wysokość pensji zależna jest od kilku czynników. Możemy do nich zaliczyć nie tylko doświadczenie zatrudnionego i jego specjalizację (sprzedawcy w branży RTV-AGD, informatycznej czy motoryzacyjnej zarabiają więcej), ale również lokalizację danego sklepu.

O zarobkach w Biedronce powiedziała kilka miesięcy temu regionalna kierownik personalna Aneta Drzewicka

Osoby rozpoczynające pracę w Biedronce na najpopularniejszym stanowisku sprzedawca-kasjer, na pełen etat, mogą obecnie zarobić co najmniej 2700 zł brutto, wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, by po trzech latach dojść do poziomu 2950 zł brutto miesięcznie

Nieco inaczej wygląda to w przypadku zatrudnianych kierowników. Ci z kolei mogą liczyć już na pensję w wysokości 3500-4500 złotych brutto.

Benefity i programy Biedronki, o których warto wiedzieć

Na samej pensji jednak nie koniec. Kasjerzy mogą liczyć także na tzw. benefity pozapłacowe, które otrzymują najczęściej w postaci bonów towarowych – rzadziej są to świadczenia socjalne czy ubezpieczenia na życie, jednak takie opcje oczywiście również istnieją. Niemniej jednak zatrudnieni przez dyskont otrzymują także wyprawki dla noworodków czy paczki z okazji Bożego narodzenia.

Biedronka prowadzi także kilka programów wsparcia dla pracowników. Jednym z nich jest „Możesz liczyć na Biedronkę”. Ma ona na celu wspomóc osoby w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej, które mogą ubiegać się o nieoprocentowaną pożyczkę. Kolejny to „Mali Bohaterowie”, który jest kierowany do rodziców dzieci niepełnosprawnych. Takie rodziny mogą liczyć na zapomogi w postaci leków, rehabilitacji, wizyty lekarskiej czy nawet zakup sprzętu specjalistycznego. Następny program to „Wakacje z Biedronką”, w przypadku którego sieć dofinansowuje kolonie letnie dzieci pracowników, których na to nie stać.

Płace magazynierów

Biedronka w 2018 roku podniosła także płace dla magazynierów, które wahają się od 3200-4000 złotych brutto przy uwzględnieniu nagrody za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu. Oczywiście pensja jest w tym przypadku zależna również od stanowiska, stażu pracy i lokalizacji sklepu.

Zarobki w Lidlu

Jak mają się pensje kasjerów pracujących w Biedronce do pensji kasjerów z Lidla? Płace dla tych drugich zostały podniesione w marcu 2019 roku. Nowo zatrudnieni mogą liczyć na zarobki 3100-3850 złotych brutto. Na podwyżkę można liczyć już po roku. Wtedy mówimy o kwotach z przedziału 3250-4050 złotych brutto. Po dwóch latach pracy wynagrodzenie wynosi już 3450-4350 złotych brutto miesięcznie. Tak, jak w przypadku Biedronki, kwota ta jest zależna od lokalizacji sklepu.

Benefity i programy Lidla, o których warto wiedzieć

Pracownicy Lidla mogą korzystać z prywatnej opieki medycznej Medicover, ubezpieczenia grupowego Allianz czy popularnej w ostatnich latach karty Multisport. Sieciówka zapewnia również możliwość rozwoju w postaci dofinansowań do kursów języków obcych oraz różnego rodzaju szkoleń. Lidl nie zapomina także o rodzinach pracujących w sieciówce osób. Zapewnia bowiem wyprawki dla noworodków i pierwszoklasistów, co dla wielu pracowników jest zbawienne.

Tak wyobrażaliście sobie zarobki w Lidlu i Biedronce?

_______________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować