×

Zaręczyny w rządzie Morawieckiego. Patkowski oświadczył się Semeniuk!

Tego nikt się nie spodziewał. Zaręczyny w rządzie Morawieckiego! Wiceminister finansów Piotr Patkowski oświadczył się Oldze Semeniuk. „To miłość mojego życia” – zadeklarował.

Zaręczyny w rządzie Morawieckiego

Intrygi, knucie, oszustwa, złość, nienawiść – z politykami mamy wiele skojarzeń, ale miłość zdecydowanie nie jest jednym z nich. Kto by pomyślał, że przyjdzie kolej na love story w rządzie! Ta historia miłosna rozpoczęła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Obydwoje są w rządzie i mają stanowiska wiceministrów. Ale łączy ich znacznie więcej. Wiceminister finansów Piotr Patkowski oświadczył się wiceminister rozwoju Oldze Semeniuk!

Poznałem się z Olgą w Kancelarii Premiera. Najpierw byłem doradcą w gabinecie politycznym premiera, a później pracowałem w Centrum Analiz Strategicznych w KPRM. Olga z kolei była wtedy najbliższą współpracowniczką ministra Michała Dworczyka, a później została wiceministrem rozwoju. Od roku jesteśmy parą, a niedawno były oświadczyny

– opowiedział Patkowski w rozmowie z „Super Expressem”.

„To miłość mojego życia”

Wiceminister Patkowski zaskoczył wszystkich swoją szczerością. W rozmowie z tabloidem otwarcie mówił o organizacji ślubu i wychwalał swoją partnerkę.

Cenię Olgę za osobowość, charakter, mądrość, intelekt, ale przede wszystkim za to, że jest dobrym człowiekiem

– mówił Patkowski.

Wiceminister podkreślił jednak, że nie spieszy się z pójściem do ołtarza.

Ślubu raczej nie planujemy na 2022 rok, ale zobaczymy jak będzie

– podsumował.

O 33-letniej Semeniuk zrobiło się głośno, gdy jako warszawska radna przyznała na Facebooku, że jest przeciwniczką Unii Europejskiej. Wypowiadała się też pozytywnie na temat brexitu, a na antenie TVP Info zaprotestowała przeciwko nalepkom „Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi”.

Opluciem również można nazwać rozdawanie przez władzę Warszawy takiego oto symbolu, przeciw faszyzmowi. Władze Warszawy rozdawały profanację polskiego państwa podziemnego. To się nazywa oplucie, nie opluwajcie katolików, nie opluwajcie chrześcijan

– mówiła.

Kilka miesięcy temu Semeniuk awansowała z podsekretarza na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, została też przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Natomiast 30-letni Piotr Patkowski objął stanowisko wiceministra finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych 16 kwietnia 2020 roku. Mimo młodego wieku i stosunkowo niewielkiego doświadczenia, zarabia ponad 18 tysięcy złotych miesięcznie.

W ostatnim czasie Patkowski przeszedł metamorfozę. Ponieważ był nieustannie krytykowany ze względu na swój młodzieńczy wygląd, zapuścił zarost i zmienił image.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij