×

Prokuratura wszczęła śledztwo wobec zarażonego lekarza z Grójca

Okazało się, że lekarze z grójeckiego szpitala byli zarażeni wirusem i przekazywali go dalej. Prokuratura bada czy istnieje podstawa do pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej za narażenie pacjentów.

Zarażeni lekarze z grójeckiego szpitala usłyszą zarzuty

Powiat grójecki jest obecnie czerwoną plamą na mapie Ministerstwa Zdrowia. To region z jednym z największych ognisk koronawirusa w Polsce. Do 25 marca potwierdzono tam 47 zakażeń, czyli dużą część potwierdzonych przypadków w całym województwie mazowieckim. Większość osób zarażonych pochodzi z Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Jak się okazało lekarze przenosili koronawirusa, nie wiedząc o tym, że są zarażeni. Wojewoda mazowiecki wydał komunikat:

Wojewoda skierował do pracy w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu pięciu lekarzy. Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że lekarze powinni stawić się do wykonywania pracy. Za niewykonanie tego obowiązku grozi kara grzywny

Czy lekarze faktycznie popełnili błąd?

Nie wiadomo czy lekarze z własnej woli przyszli do szpitala. Sprawę ma badać prokuratura. Jak poinformowała polska agencja prasowa w  środę:

Prokuratura Rejonowa w Grójcu wszczęła śledztwo dotyczące narażenia bezpieczeństwa życia lub zdrowia pacjentów przez lekarza oraz zdrowia lub życia pracownika przez dyrekcję miejscowego szpitala, w sytuacji epidemii koronawirusa.

Pacjenci nie poinformowani o chorobie personelu

Jak informują osoby z którymi rozmawiał portal onet.pl pajcenci nie zostali poinformowani, że lekarze są zarażeni koronawirusem. Jak powiedziała jedna z osób:

Od koleżanki, która urodziła i jeszcze leżała wtedy na oddziale, dowiedziałam się, że ani ona, ani inne dziewczyny nie dostały żadnej informacji o zakażeniu na tym oddziale. Chora położna do piątku była na dyżurze i wtedy dostała wynik pozytywny. Wszystkie dziewczyny miały wspólny pokój socjalny, wspólne toalety, jedno przejście na porodówkę.

Myślicie, że czas pandemii jest dobry na rozpoczynanie śledztwa w sprawie? Nie doprowadzi do jeszcze większej ilości zakażeń?

Źródła: wiadomosci.onet.pl, tvn24.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować