×

Zapendowska obraziła Zenka Martyniuka. „Śpiewa fatalnie”

„Śpiewa fatalnie (…). Robi źle wszystko” – grzmi w wywiadzie udzielonym Plejadzie Ela Zapendowska. Obraziła Zenka Martyniuka? Według najbardziej popularnej w Polsce nauczycielki śpiewu, król disco polo śpiewać nie potrafi. Co na to Martyniuk?

Zapendowska obraziła Zenka Martyniuka

Jak twierdzi surowa jurorka, Zenek nie potrafi śpiewać, w dodatku brak mu talentu. Wobec tego lekcje u Zapendowskiej mogłyby się przydać… tyle że ani król disco polo nie jest nimi zainteresowany, ani Zapendowska nie chciałaby zostać jego nauczycielką. Powód?

Powiedziałabym mu tylko, co robi źle, a robi źle wszystko. Poza tym, on już się nie naprawi. Ludzie lubią go za to, jaki jest i jak śpiewa. Po co miałby pracować nad swoim głosem? Nie ma sensu sobie zaprzątać nim głowy.
Według jurorki Zenek jest sympatyczny, ale jego umiejętnościom wokalnym nie da się już pomóc. Na temat twórczości Martyniuka, Zapendowska również nie ma dobrego zdania:
Tam się nic nie zgadza. W tych piosenkach nie ma ani myśli, ani muzyki, ani aranżacji

Uważa również, że disco polo jako gatunek muzyczny nie ma żadnej wartości. Popiera zdanie wielu internautów, którzy krytykowali Telewizję Polską za film o Zenonie Martyniuku. Jak twierdzi Zapendowska, Telewizja Polska nie powinna kształtować gustów muzycznych społeczeństwa na disco polo.

Takie słowa mogły zaboleć. Co na to Martyniuk?

Martyniuk odpowiada Zapendowskiej

Po ostrych słowach jurorki, Fakt skontaktował się z Zenkiem, prosząc o komentarz w tej sprawie. Okazuje się, że sam król disco polo nie zastanawia się nad tym, czy ma talent. Przynajmniej tak twierdzi, odpowiadając na pytanie, czy sam uważa się za osobę utalentowaną.

Na krytyczne zarzuty Zapendowskiej, odpowiada:

Szczerze mówiąc, to nie wiem, kim jest pani Elżbieta. Ja się brzydko o innych nie wypowiadam i dziwię się, że inni to robią.

Czy Martyniuk faktycznie nie zna Zapendowskiej?

Kim jest Elżbieta Zapendowska?

Jest jedną z najbardziej popularnych trenerek wokalnych w Polsce. Uczy śpiewu, a wokalistki, które wychodzą spod jej skrzydeł, stają się prawdziwymi gwiazdami. Pod okiem trenerki szkoliły się m.in. Doda i Edyta Górniak.

Popularność Zapendowskiej przyniósł udział w programie Idol. To od niego rozpoczęła się moda na wszelkie talent show, z aspirującymi wokalistami w roli głównej. Zapendowska zasiadała w jury obok Wojewódzkiego, Jacka Cygana, czy nieżyjącego już Roberta Leszczyńskiego.

Nowych gwiazd estrady Zapendowska szukała również zasiadając w jury Must Be the Music. Tylko muzyka. Program przyniósł popularność wielu wykonawcom, np. Igorowi Herbutowi i zespołowi Lemon, zespołowi Enej czy Red Lips.

Mimo że Zapendowska zawsze była raczej surowa w swoich ocenach, wymagającą jurorkę wielu darzy sympatią. Choć – póki co – rozstała się z telewizją, nadal pracuje w zawodzie. I jest autorytetem w środowisku muzycznym.

 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook.com, Twitter.com

Może Cię zainteresować