×

Nie żyje Błażej Szymkiewicz. Gwiazdor disco polo odszedł po długiej chorobie

Smutne wieści ze świata polskiej muzyki. Nie żyje Błażej Szymkiewicz. Wszechstronnie uzdolniony młody artysta odszedł po długiej walce z chorobą. Wiadomość o śmierci gwiazdora disco polo i śląskich szlagierów przekazano w mediach społecznościowych na profilu Miejskiego Domu Kultury w Piekarach śląskich oraz na portalu disco-polo.info.

Nie żyje Błażej Szymkiewicz

Przedwczesna śmierć znanego muzyka! Gwiazdor disco polo zmarł po długiej chorobie

– czytamy na portalu disco-polo.info, na którym poinformowano o odejściu Błażeja Szymkiewicza do wieczności.

Z kolei na facebookowym profilu Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich napisano:

Odszedł wspaniały muzyk Błażej Szymkiewicz. Od wielu lat związany był z Miejskim Domem Kultury, gdzie prowadził Zespół Regionalny Piekarzanki. Dziękujemy Błażeju za twój optymizm, który wniosłeś wszędzie tam, gdzie się pojawiłeś. Twój ziemski koncert właśnie się zakończył, teraz twoja muzyka rozbrzmiewać będzie w niebie…

nie żyje Błażej Szymkiewicz
Facebook

To był naprawdę dobry człowiek, zawsze pogodny i uśmiechnięty. Miał talent do grania, wszędzie było go pełno. Ludzie często się do niego zwracali, bo wiedzieli, że się zgodzi i pomoże

– wspomina Marek Hus, DJ.

Błażej Szymkiewicz zmarł po długiej walce z chorobą 22 lutego 2022 roku. Dokładnej przyczyny śmierci nie podano.

Pogrzeb Błażeja odbędzie się w sobotę, 26 lutego o godz. 9.00, w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Piekarach Ślaskich – Szarleju.

Kim był Błażej Szymkiewicz?

Błażej Szymkiewicz był absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2013 roku związany był z Miejskim Domem Kultury, gdzie prowadził Zespół Regionalny „Piekarzanki”. Wraz z grupą dziecięco-młodzieżową zdobył wiele nagród, m.in. III miejsce w XXI Przeglądzie Piosenki Dziecięcej „Śląskie Śpiewanie”. Za sprawą artysty „Piekarzanki” zyskały przede wszystkim na Śląsku sporą popularność. Błażej zespół prowadził do marca 2020 roku, gdy ze względu na obostrzenia epidemiczne wstrzymano występy.

Muzyk oprócz tego grał w zespołach takich jak Bernadeta Kowalska i Przyjaciele oraz Tukej. Chętnie grał na weselach czy pogrzebach. Nigdy nie odmawiał, gdy ktoś poprosił go o zaprezentowanie swojego talentu muzycznego. Jego kunszt szczególnie słychać chociażby w piosence „Dla nas ta noc”.

Błażej Szymkiewicz był doskonałym skrzypkiem i grał na puzonie. Człowiek orkiestra – te słowa doskonale oddają to, kim był młody artysta.

Spoczywaj w pokoju Błażeju [*]

Źródła: disco-polo.info, gwiazdy.wp.pl, www.facebook.com
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować