×

Andrzej Duda opublikował wzruszający wpis tuż po śmierci Bartka. „Znałem go…”

W niedzielę wieczorem media obiegła tragiczna informacja. To właśnie wtedy piątą ofiarą zamachu w Strasburgu został Bartosz Niedzielski. Bohater, który uchronił innych przed zamachowcem, zmarł w szpitalu w skutek postrzału w głowę. O śmierci mężczyzny poinformował jego brat. „Mój brat nas opuścił. Dziękuję wszystkim za waszą miłość i siłę, którą mu dawaliście” – napisał na Facebooku.

Zmarłego Polaka we wzruszającym wpisie pożegnał również prezydent Andrzej Duda

Prezydent przyznał, że jest wstrząśnięty śmiercią Bartka. Bartka, którego znał z widzenia.

Wczoraj w szpitalu w Strasburgu zmarł Bartosz Niedzielski. Piąta Ofiara śmiertelna zamachu z 11.12. Pracował w PE i znałem Go z widzenia. Jestem wstrząśnięty. Nie zdawałem sobie sprawy, że to właśnie On został śmiertelnie ranny chroniąc innych ludzi. Cześć Jego Pamięci! RiP

Jak doszło do tragedii?

Przypomnijmy, że 11 grudnia Barek udał się wraz z dziennikarzem z Włoch oraz dwoma muzykami na koncert. Kiedy terrorysta otworzył ogień, przyjaciele palili na zewnątrz papierosa. Gdy tylko zobaczyli zamachowca, natychmiast się na niego rzucili, chcąc uchronić przed tragedią innych. To tylko dzięki nim drzwi do klubu zostały zamknięte, a sprawca nie wszedł do środka. Niestety, obaj dziennikarze bardzo na tym ucierpieli.

Włoch zmarł w miniony piątek, podczas gdy Bartek wciąż walczył o życie. Polak podzielił jego los w niedzielne popołudnie.

Może Cię zainteresować