×

Jak wojna zmieniła Zełenskiego? Wzruszającej odpowiedzi udzieliła jego żona

Jak wojna zmieniła Zełenskiego? Odpowiedzi na to pytanie w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” udzieliła najbliższa mu osoba, żona Ołena Zełenska. Łza kręci się w oku, kiedy czytamy jej słowa.

Wojna zmieniła Zełenskiego

Wojna jest okrutnym i tragicznym przeżyciem dla uczestniczących w niej osób. Nierzadko prowadzi do stałych zmian w psychice tak żołnierzy jak i cywilów, mocnych jak i słabych jednostek. Tragiczne wydarzenia, których są świadkami, zapadają w pamięć i kaleczą psychikę ofiary. Jak wojna w Ukrainie wpłynęła na samego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego? Odpowiedzi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” udzieliła najbliższa mu osoba, żona Ołena Zełenska. Jej słowa sprawiają, że do oczu same napływają łzy.

Jest człowiekiem, który nigdy nie zawiedzie. Który będzie trwał do końca. Po prostu teraz cały świat dostrzegł to, co wcześniej być może nie było dla wszystkich jasne (…) Wojna go nie zmieniła! Musicie państwo zrozumieć, że on zawsze taki był. Był człowiekiem, na którym można polegać

– mówiła „Rzeczpospolitej” o mężu i prezydencie Wołodymyrze Zełenskim pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska.

Wojna drastycznie natomiast zmieniła życie prezydenckiej pary Ukrainy. Ze względu na bezpieczeństwo żony Wołodymyra Zełenskiego, pierwsza dama i dzieci nie stoją u boku męża. Widują go jedynie podczas publicznych wystąpień.

Od 24 lutego widuję mojego męża tak samo jak państwo – w telewizji oraz na nagraniach wideo jego przemówień. A to dlatego, że od tego momentu zamieszkał on przy ulicy Bankowej, w swoim miejscu pracy. Dzieci są ze mną, ale oczywiście nasz rozkład dnia również uległ zasadniczym zmianom. Nie robimy żadnych planów na weekendy czy czas wolny. Na wojnie nie ma dni wolnych od pracy i czasu wolnego. Często nie wiesz nawet, jaki jest dzień tygodnia. Jest tylko to, co dzisiaj, to, co trzeba zrobić. Dzieci na przykład muszą się uczyć, oczywiście zdalnie

– opowiadała pierwsza dama Ukrainy.

Pozostaje nam wierzyć, że już wkrótce państwo Zełeńscy będą mogli do siebie wrócić i znów cieszyć się wspólnymi chwilami.

Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x