×

Planował zamach na prezydenta Polski? ABW zatrzymało Piotra U.

Piotr U. planował zamach na prezydenta Polski? Zważywszy na jego słowa, z pewnością nie można tego wykluczyć. Jak podaje portal tvp.info funkcjonariusze ABW zatrzymali mężczyznę, który nawoływał do zabójstwa Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego i policjantów. Sąd zdecydował już o aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Zamach na prezydenta Polski. Kto planował? Kim jest Piotr U.?

Piotr U. wyraźnie sprzeciwia się polskiemu rządowi, a upust swoim zszarganym emocjom postanowił dać w mediach społecznościowych. Przekroczył przy tym jednak wszelkie granice, obok których nie można było przejść obojętnie. Mężczyzna publikował bowiem na Facebooku „obraźliwe i wulgarne wypowiedzi zawierające nieprawdziwe stwierdzenia skierowane w stronę urzędującego prezydenta RP”. Co więcej, Piotr U. nawoływał do zabójstwa prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i funkcjonariuszy Policji.

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, w wywiadzie dla tvp.info potwierdził informację o zatrzymaniu Piotra U. Mężczyzna usłyszał już zarzut „publicznego pochwalania zbrodni zabójstwa w celu wyniszczenia określonych grup etnicznych, nawoływania do zabójstwa prezydenta RP, urzędującego Prezesa Rady Ministrów i funkcjonariuszy Policji, a także znieważenia prezydenta RP”.

Decyzja sądu ws. Piotra U, który planował zamach na prezydenta Polski

Śledztwo w sprawie Piotra U. prowadzi Wydział Zamiejscowy w Łodzi Delegatury ABW w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. Piotr U. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Złożył również wyjaśnienia, w których stwierdził, że wyraził jedynie swoje poglądy i nikogo nie obrażał.

Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Jak stwierdził rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, jest on pierwszym podejrzanym w tej sprawie, a „sprawa jest rozwojowa”.

Źródła: www.tvp.info
Fotografie: www.gov.pl

Może Cię zainteresować