×

Zakazili się koronawirusem w kościele! Myśleli, że woda z solą ochroni parafian

Masowy przypadek zachorowań na COVID-19 w trakcie nabożeństwa. Wierni zakazili się w kościele poprzez wodę morską, która miała chronić przez koronawirusem.

Zakazili się koronawirusem w kościele

Koreańska sekta nazywająca się Kościół River of Grace Community w Seongnam w prowincji Gyeonggi zakaziła dziesiątki swoich wyznawców. Wszystko przez rozpylanie słonej wody do ust osób uczestniczących w nabożeństwach. Miało to miejsce w dniach 1 i 8 marca, co mogło przyczynić się do masowego zakażenia co najmniej 46 osób koronawirusem.

Jak powiedział w poniedziałek Lee Hee-young, współprzewodniczący zespołu reagowania kryzysowego COVID-19 w prowincji Gyeonggi:

To bardzo niefortunne. Podczas przeglądania materiału z monitoringu River of Grace Community Church, odkryliśmy, że członkowie zboru rozpylano słoną wodę do ich ust. Jeden po drugim z powodu dezinformacji, że woda morska skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jest to przykład „infodemic”, epidemii spowodowanej przez dezinformację. Spodziewamy się, że więcej osób będzie miało pozytywne wyniki na obecność koronawirusa, gdyż wszyscy zostali spryskani. Dysza natryskowa nie była dezynfekowana po każdym natrysku, dlatego uważamy, że każdy z nich mógł się zakazić.

Koreańska sekta

Jak dotąd jest to druga największa infekcja na obszarze otaczającym stolicę. Miejsce kultu zamknięto, a wszyscy uczestnicy nabożeństw przebadano pod kątem COVID-19. Burmistrz Seongnam, Eun Soo-mi, powiedział podczas konferencji, że testy potwierdzają masowość zarażenia.

Przebadano 106 ze 135 osób, które wzięły udział w niedzielnym nabożeństwie 8 marca i 40 z nich jest zarażonych koronawirusem, a w ostatnim tygodniu stwierdzono zakażenie sześciu członków wspólnoty, w tym pastora i jego żony.

Kościół River of Grace Community w Seongnam nie należy do kościoła rzymskokatolickiego i jest jedną z kilku sekt działających na terenie Korei Południowej. Od kilkunastu dni władze Korei apelują, aby zgromadzenia religijne zaprzestały nabożeństw i motywowały swoich wyznawców do pozostania w domu.

Trzy nowe skupiska infekcji na obszarach Seulu, to kościoły.

Zakazili się w kościele poprzez wodę
Imgur
Zakazili się w kościele poprzez wodę
Imgur
Źródła: www.fakt.pl, www.upi.com, www.koreaherald.com, nypost.com
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij