×

Zagadka Madeleine McCann. Wskazano policji miejsce ukrycia ciała dziewczynki!

Zagadka Madeleine McCann jest jedną z najbardziej tajemniczych spraw tego typu. Czy kiedykolwiek poznamy odpowiedź na pytanie, co wydarzyło się 14 lat temu? Jasnowidz Michael Schneider twierdzi, że zna miejsce, w którym pochowano ciało dziewczynki. Przekazał informacje policji.

Zagadka Madeleine McCann

Ta sprawa stała się swojego rodzaju symbolem wśród spraw dzieci zaginionych. Mijają lata, a pytań wokół tajemniczego zaginięcia dziewczynki nadal jest więcej, niż odpowiedzi.

Madeleine zniknęła 3 maja 2007 roku z urlopowego apartamentu w portugalskiej miejscowości Praia da Luz, gdy jej rodzice wyszli do restauracji na kolację. Śledczy zakładali porwanie dziecka, a przez pewien czas podejrzanymi w tej sprawie byli także rodzice dziewczynki. Choć mijały miesiące i lata, i pojawiały się kolejne tropy, żaden z nich nie przyniósł przełomu w sprawie. Do czasu.

Przełom nastąpił dopiero w ubiegłym roku. Wówczas niemieckie służby wskazały podejrzanego o porwanie Madeleine. To 44-letni obecnie Christian B., który przebywa w niemieckim więzieniu, gdzie odbywa wyrok za handel narkotykami i zgwałcenie 72-latki. Co ważne, do gwałtu na seniorce doszło w Portugalii, gdzie mężczyzna mieszkał przez 12 lat. Gdy Madeleine zniknęła, oba samochody Christiana B. widziano w Praia da Luz. W trakcie pobytu w Portugalii, mężczyzna zajmował się handlem narkotykami oraz okradaniem turystów.

Po 13 latach od zaginięcia dziecka niemiecki prokurator, zajmujący się sprawą Madeleine, wysłał rodzicom list, w którym przekazał, że dziewczynka nie żyje.

Nie możemy jednak powiedzieć, dlaczego uważamy, że ona nie żyje. Ważniejsze jest, abyśmy odnieśli sukces i byli w stanie udowodnić winę sprawcy, niż aby wyłożyć wszystkie nasze karty na stół i wyjawić im, dlaczego uważamy, że zginęła

– stwierdził.

Kate i Gerry McCann mimo to nie stracili nadziei.

Jasnowidz wskazał miejsce pochówku dziewczynki

W ciągu kilkunastu lat bezowocnych poszukiwań nie zabrakło osób chętnych, by się wypromować na tej smutnej, lecz medialnej sprawie. Pojawiła się nawet kobieta, która twierdziła, że to ona jest Madeleine.

Teraz niemiecki jasnowidz Michael Schneider twierdzi, że wie, gdzie policja znajdzie ciało Madeleine. Współrzędne miejsca pochówku przekazał już służbom. Scheider uważa, że ciało 4-latki znajduje się w Portugalii na północny wschód od Lagos, czyli kilka kilometrów od hotelu, w którym była zakwaterowana.

Nie podaję takich informacji z łatwością (…), ponieważ jestem bardzo świadomy jaką niesie to za sobą odpowiedzialność

– twierdzi jasnowidz.

Choć niektórym może się to wydawać śmieszne, policja nie ignoruje tego typu wskazówek, ponieważ Schneiderowi w przeszłości udało się już zlokalizować ciała kilku zaginionych. W jaki sposób? Tego nie wiadomo. Ale służby, również w Polsce, korzystają z pomocy jasnowidzów, gdy bezskutecznie szukają zaginionych dzieci oraz dorosłych.

Czy i w sprawie Madeleine jasnowidzowi uda się prawidłowo wskazać miejsce pochówku?

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij