×

Zabójstwo dzieci w Londynie! Nożownik zaatakował roczną dziewczynkę i 3-latka

Zabójstwo dzieci w Londynie! Roczna dziewczynka i 3-letni chłopiec ponieśli śmierć w wyniku ciężkich obrażeń, jakie zadał im nożownik. Władze usiłują zatuszować fakt, że morderca był Hindusem.

Zabójstwo dzieci w Londynie

W Londynie właśnie ruszyło śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności strasznej zbrodni, do której doszło we wschodniej części miasta, w gminie London Borough of Redbridge, w dzielnicy Ilford zamieszkiwanej w większości przez imigrantów, wyznających islam lub hinduizm. W niedzielę, 26 kwietnia około 18:30 miejscowego czasu na policję wpłynęło zgłoszenie o tym, że nożownik zaatakował dwójkę dzieci – roczną dziewczynkę oraz 3-letniego chłopca.

Okazało się, że maluchy są ranne i przebywają w domu położonym przy Aldborough Road w towarzystwie mężczyzny. W akcję ratunkową był zaangażowany helikopter medyczny oraz trzy karetki pogotowia. Pierwszym ratownikom udało się przybyć na miejsce w zaledwie 10 minut od otrzymaniu zgłoszenia. Dziewczynka miała liczne rany kłute i zmarła na miejscu.

3-latka przewieziono do szpitala, ale niestety lekarze nie byli mu w stanie pomóc i również zmarł. Jak udało się ustalić brytyjskiej prasie, do szpitala trafił także 40-letni mężczyzna. Nie podano do wiadomości publicznej stanu jego zdrowia. Wiadomo jedynie, że podobnie jak dzieci, miał na ciele rany po ciosach zadanych nożem. Policja unika również podania informacji o tym, że był on z pochodzenia Hindusem.

Żniwo multikulturowego społeczeństwa

Na przykładzie Londynu można zaobserwować jak fatalne skutki ma budowanie multikulturowego społeczeństwa, w którym mniejszość imigrantów w wybranych rejonach wprowadza swoje prawa. Dzielnica Ilford uchodzi za jedną z najniebezpieczniejszych rejonów Londynu, w którym cyklicznie dochodzi do morderstw, gwałtów i eskalacji przemocy inicjowanych przez zamieszkującą go wieloreligijną społeczność. Przed kilkoma miesiącami głośno było o potrójnym morderstwie w Londynie, o którym mówiło się „krwawa rzeź w Ilford”, gdzie zabito trzech robotników hinduskiego pochodzenia.

Gmina Redbridge jest aż w 16,4 procentach zamieszkiwana przez Hindusów (45 660 ludzi), 11,1 procentach przez Pakistańczyków (31 051 osób) oraz w 7,4 procentach przez Azjatów (20 781 osób). Aż 23,3 procent społeczności wyznaje islam, a 11,4 procent to hinduiści. Włodarzem gminy Redbridge jest Jas Athwal, polityk urodzony w Indiach.

Londyński radny potwierdził informację o śmierci dzieci w mediach społecznościowych. Zaapelował o wsparcie dla rodziny zmarłych. Na razie nie udało się ustalić przyczyn tragedii, ale można się spodziewać, że mają bezpośredni związek z konfliktami na podłożu kastowym, które są charakterystyczne dla obywateli Indii. 

40-latek będący głównym podejrzanym posiada kryminalną przeszłość. Policja nie prowadzi poszukiwań nikogo innego, co wskazuje na to, że istnieją poważne dowody, że to on popełnił niewybaczalną zbrodnię.

Fotografie: DailyMail (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować