×

Z kranów poleciało czerwone wino! Mieszkańcy zachwyceni awarią wodociągową

W domostwach z kranów popłynęło wino i to nie byle jakiej jakości. To była zapewne jedna z najlepszych „awarii” wodociągu! Mieszkańcy nie kryją zadowolenia.

Z kranów popłynęło wino

Wszystko za sprawą awarii wodociągów we włoskim miasteczku Castelvetro. Wino zostało wpompowane do pobliskich domów z winnicy Settecani po tym, jak „usterka techniczna” w jednym z silosów wytwórni spowodowała wyciek wina do rur wodociągowych. Podobno miał wyższe ciśnienie niż woda, przez co przepływał przez system do pobliskich domów.

Według doniesień lokalnym mediów mieszkańcy chętnie wykorzystali okazję! Ludzie z okolicy szybko „butelkowali tyle drogocennej cieczy, ile tylko mogli”, donosi Gazzetta di Modena. Początkowo obawiali się, że „różowa woda” to wynik zanieczyszczenia, jednak ktoś był na tyle odważny, że jej spróbował.

Firma wydała specjalne oświadczenie

Fabrizio Amorotti jest kierownikiem sprzedaży w winnicy Settecani di Castelvetro i opowiedział, w jaki sposób doszło do „awarii”. Firma przechodziła proces butelkowania Lambrusco i wystąpił problem z kranem podłączonym do akweduktu, który jest zwykle używany do wpuszczania wody do mycia pojemnika. Spowodowało to, że zamiast wody do rur trafiło wino!

Winnica odpowiedzialna za szlachetny trunek wydała oficjalny komunikat w tej sprawie za pośrednictwem Facebooka:

Dotarły do nas raporty z zakładów wodnych regionów Settecani. Dlatego chcieliśmy poinformować, że miała miejsce awaria zakładu produkcyjnego na terenie naszej firmy. Awarię naprawiono i nie ma już problemów w sieci wodociągowej. Zapewniamy, że był to wyciek płynu zdatnego do spożycia (tzn. wina). Nie było ono szkodliwe dla organizmu oraz nie sprowadziło ryzyka higienicznego, jak i sanitarnego.

Ja osobiście nie narzekałbym na taką awarię. Podstawiłbym nawet beczkę pod kran! ?

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.tvp.info, wiadomosci.radiozet.pl, www.telegraph.co.uk, www.thesun.co.uk
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij