×

Youtuber wrzucił do puszki WOŚP 50 tys. złotych. 10-letni wolontariusz nie krył radości

10-latek z pewnością zapamięta 30. Finał WOŚP na długo. Wszystko ze względu na ogromne szczęście i sumę, jaką udało mu się uzbierać. Znany youtuber wrzucił do puszki WOŚP 50 tys. złotych!

Kwestowałem na Rynku, ale potem poszedłem w jedną z ulic. Tam spotkałem dwóch youtuberów, którzy do mojej puszki włożyli 50 tysięcy złotych

– opowiada 10-letni Bartek, który pojawił się w krakowskim sztabie z rekordową kwotą.

youtuber wrzucil do puszki WOŚP 50 tys
Twitter

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj w całej Polsce miała miejsce zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem jest „ochrona zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia”. W bieżącym roku zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Finałowi WOŚP przyświecało tym samym hasło „Przejrzyj na oczy”.

Youtuber wrzucił do puszki WOŚP 50 tys. złotych

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. Jednym z dumnych wolontariuszy fundacji był wczoraj 10-letni Bartek, który pojawił się w krakowskim sztabie z rekordową kwotą. To właśnie jego puszkę zasilił znany youtuber Budda, który jest popularnym producentem treści dotyczących branży motoryzacyjnej. Budda wrzucił do puszki chłopca 50 tys. złotych! Ale zanim to zrobił, rozbił przy nim wielką różową skarbonkę w kształcie świnki. Wyglądało to spektakularnie!

Ponad 50 tys. zł. przyniósł do sztabu @WOŚPKraków ten mały wolontariusz, Bartek

– poinformowały oficjalne profile miasta w mediach społecznościowych.

To naprawdę jest coś, co należy pochwalić

— mówił prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Ostateczne wyliczono, że Bartkowi udało się zebrać rekordowe 50 tysięcy 693 złote i 36 groszy.

Szczęśliwi i dumni rodzice Bartka podkreślają, że od lat pomagają fundacji. 30. Finał WOŚP z pewnością zapisze się w ich pamięci na długie lata.

To niepierwszy raz, kiedy Budda postanowił wesprzeć WOŚP pokaźną sumą pieniędzy

W ubiegłym roku na Krupówkach w Zakopanem youtuber poszukiwał uczciwych osób, które „nie będą próbowały wyjąć banknotów z puszki pęsetą”, ale przekażą je w całości do sztabu WOŚP. Kiedy mu się to udało, przeznaczył na ten cel 20 tys. złotych.

Tylko wspaniały człowiek o wielkim sercu jest zdolny do takich gestów!

Nagranie z całej akcji możecie obejrzeć poniżej:

Źródła: www.youtube.com, wiadomosci.onet.pl, tvn24.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować