×

COVID-19: Drastyczny wzrost zakażeń w Zakopanem. To skutki Sylwestra Marzeń

Z zimowej stolicy Polski napływają niepokojące informacje. Po hucznym „Sylwestrze Marzeń” z TVP2 odnotowywany jest drastyczny wzrost zakażeń w Zakopanem. Spełniają się tym samym obawy dr. Jerzego Toczka ze tamtejszego szpitala.

„Sylwester Marzeń” i ogromna liczba ludzi w Zakopanem

„Sylwester Marzeń”. Pod takim hasłem odbywała się wielka impreza organizowana przez Telewizję Polską. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy, jak: Zenon Martyniuk, Sławomir, zespół MIG, Piękni i Młodzi, Weekend czy gwiazda wieczoru Jason Derulo, który zainkasował za swój występ ogromną sumę pieniędzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jason Derulo (@jasonderulo)

Na „Sylwestrze Marzeń” bawiło się około 40 tys. osób – wynika szacunków zakopiańskiej policji. Szacuje się również, że w noc sylwestrową przez okolice Równi Krupowej przewinęło się około 75 tys. osób. To ogromne rzesze ludzi, z których zdecydowana większość w dobie pandemii COVID-19 nie zachowywała żadnych środków bezpieczeństwa. Praktycznie nikt nie nosił maseczki nie mówiąc już o zachowaniu jakiejkolwiek bezpiecznej odległości od innych, co w rzeczywistości graniczyłoby z cudem. Teraz wychodzą tego konsekwencje.

Drastyczny wzrost zakażeń w Zakopanem

Niestety, najgłośniejsza impreza sylwestrowa w Polsce nie zostanie zapamiętana tylko z tej dobrej strony. Fala ludzi, jaka w sylwestrową noc zalała Zakopane, wyraźnie odbiła się na liczbie zakażeń COVID-19. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia liczba zakażeń wirusem wzrosła w zimowej stolicy Polski o 159%! Mowa tutaj tylko o mieszkańcach powiatu tatrzańskiego, podczas gdy na „Sylwestra Marzeń” zjeżdżali się ludzie z całej Polski.

Wielu ekspertów i sami mieszkańcy Zakopanego mieli zastrzeżenia co do imprezy masowej organizowanej w okresie, gdy każdego dnia przybywa tysiące nowych zakażeń, a w powietrzu wisi kolejne zagrożenie wariantem Omikron.

Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem – komentuje w rozmowie z WP dr Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim i lekarz w zakopiańskim szpitalu

Czy ktokolwiek poniesie konsekwencje za zorganizowanie tak hucznej imprezy w czasie zagrożenia epidemicznego? Śmiemy w to wątpić…

Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować