×

24-latek dachował, po czym wyszedł z auta. Prawie stu mundurowych szuka Patryka

Młody mężczyzna zaginął miesiąc temu po wypadku samochodowym. Teraz wznowiono poszukiwania Patryka Niklewskiego. Do akcji zaangażowano jeszcze więcej służb.

Groźny wypadek

Patryk Niklewski ostatni raz widziany był w nocy z piątku na sobotę (13/14 marca 2021 r.). 24-latek uczestniczył w wypadku drogowym w miejscowości Wybudowanie Łasińskie w pobliżu Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie).

Jak ustaliła policja, samochód prowadzony przez mężczyznę zjechał na pobocze drogi, gdzie dachował. Według zeznań świadków, Patryk Niklewski wysiadł z pojazdu o własnych siłach. Powiedział, że nic mu się nie stało i nie potrzebuje pomocy medycznej. Następnie skierował się w stronę pobliskich pól i już nikt go więcej nie widział.

Nie wiadomo, czy mężczyzna odniósł jakieś obrażenia. Rodzina zgłosiła zaginięcie po kilku godzinach. Na miejscu wypadku pojawiło się kilkudziesięciu strażaków i policjantów. Do akcji poszukiwawczej wykorzystano też psy tropiące i drona. Przeczesano położone w pobliżu miejsca, a także sprawdzono zbiorniki wodne. Niestety, działania nie przyniosły żadnych rezultatów.

Wznowiono poszukiwania Patryka Niklewskiego

Jak informuje serwis Onet, poszukiwania 24-latka wznowiono w środę (14 kwietnia). Na miejsce przybyło jeszcze więcej mundurowych niż poprzednio.

W poszukiwaniach biorą udział policjanci z Grudziądza, z prewencji z Bydgoszczy, strażacy oraz grupa ratownictwa specjalistycznego „Bizon” z Solca Kujawskiego, łącznie jest to prawie sto osób. Przeszukiwany teren to głównie pola uprawne, nieużytki, mokradła i bagna.

– poinformował Robert Szablewski z grudziądzkiej policji.

Tuż po zaginięciu, policja udostępniła rysopis poszukiwanego. Patryk Niklewski ma 180 cm wzrostu, krótkie włosy i delikatną bliznę nad prawym uchem. Gdy zaginął, miał na sobie odzież roboczą.

Funkcjonariusze proszą o zwrócenie uwagi na osoby o wskazanym rysopisie i wizerunku. Wszelkie informacje na temat poszukiwanego należy przekazywać do jednostki KMP w Grudziądzu – 47 7545 221/222, 47 7545 351 lub 112.

Źródła: grudziadz.policja.gov.pl, wiadomosci.onet.pl, chelmno.naszemiasto.pl
Fotografie: KMP w Grudziądzu

Może Cię zainteresować

zamknij