×

Wyszedł z domu w przebraniu krzaka. Powód dla wielu jest niezrozumiały

Mężczyzna wyszedł z domu w przebraniu krzaka. Wpadł na taki pomysł, ponieważ z powodu epidemii koronawirusa zasady przemieszczania się po ulicach zostały mocno ograniczone, a on chciał zrobić zakupy bez problemów.

Izolacja społeczna

W Polsce wprowadzono zakaz wychodzenia z domu bez ważnego powodu. Podobne obostrzenia wprowadziło wiele innych państw na całym świecie. Takie działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wydłużający się brak możliwości swobodnego opuszczania domu – poza koniecznością zrobienia zakupów czy udania się do pracy -sprawia, że ludzie coraz trudniej znoszą izolację społeczną. Wiele osób szuka rozrywek, które pozwolą im na chwilę skupić myśli na czymś innymi niż epidemia.

Wyszedł z domu w przebraniu krzaka

Pomysłowością wykazał się pewien mieszkaniec Anglii, którzy przebrał się w strój żywopłotu i wyszedł w nim na zakupy. Filmik z jego udziałem stał się prawdziwym hitem Internetu i doczekał się już ponad 210 000 wyświetleń na YouTube.

Trzeba zaznaczyć, że na Wyspach za spotkania w miejscach publicznych można zostać ukaranym mandatem w wysokości 30 funtów. Nie obowiązuje jednak zakaz wychodzenia do sklepów, więc zachowanie Brytyjczyka można traktować jedynie jako żart.

Wielka Brytania dołączyła już do grupy krajów, w których liczba zgonów przekroczyła tę w Wuhan, uchodzące za źródło epidemii koronawirusa. Do tej pory w kraju potwierdzono 41 903 przypadków zakażenia. W Anglii zmarło 3 885 osób, w Szkocji 218, w Walii 154, a w Irlandii Północnej 56.

Jak uniknąć zakażenia?

Podstawowym działaniem chroniącym przed zakażeniem jest higiena rąk (częste mycie wodą z mydłem lub dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu). Mycie rąk powinno trwać co najmniej 30 sekund. Należy dokładnie namydlić i spłukać powierzchnię wszystkich palców i dłoni łącznie z nadgarstkami.

Co więcej, wskazane jest unikanie dotykania rękoma twarzy. W kontaktach z innymi osobami należy zachować odległość co najmniej 1,5 metra. Nie należy się całować podczas powitań i pożegnań, ani podawać ręki. Bezwzględnie należy unikać kontaktu z osobami, u których pojawiły się już symptomy choroby układu oddechowego pamiętając, że u niektórych zakażenie koronawirusem może przebiegać bezobjawowo.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować