×

Pożegnanie z maseczkami? Jest stanowcza rekomendacja ministra zdrowia

Będzie pożegnanie z maseczkami? Jeśli ktoś z utęsknieniem czeka na taką decyzję z resortu zdrowia, te wieści z pewnością go ucieszą. Jest rekomendacja ministra Adama Niedzielskiego odnośnie zniesienia restrykcji już od 1 kwietnia.

Pożegnanie z maseczkami?

Maseczki ochronne to temat, który skutecznie podzielił Polaków. I zdaje się, że dzielić nie przestanie, bo nawet ta decyzja ministra Niedzielskiego wywołała już kontrowersje.

W czwartek minister Adam Niedzielski był gościem Radia Plus i wyjaśnił na antenie, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą

– przekazał.

Ale największe emocje wzbudziły jednak te słowa szefa resortu zdrowia:

Zarekomendowałem panu premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania, które dotyczą noszenia maseczek, kwestii nakładania kwarantanny i izolowania.

Ponad 12 tys. zakażeń

Jeszcze zanim z ust ministra Niedzielskiego padły słowa o zniesieniu restrykcji, szef resortu zdrowia przekazał mniej optymistyczne informacje. Ostatniej doby odnotowano bowiem 12 300 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. I chociaż to mniej, niż w ubiegłym tygodniu, to taki wynik nadal robi duże wrażenie.

I pomyśleć, że jeszcze niedawno w Polsacie News, minister Niedzielski mówił:

Myślę, że ta maseczka, te podstawowe zasady, które pozwalają zachować względnie to bezpieczeństwo epidemiczne – powinniśmy stosować.

Niektórzy eksperci wskazują, że decyzja ministra jest błędna, a użytkownicy Twittera dopytują o naukowe uzasadnienie decyzji ministra.

Jak przypomina Onet, łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 5 851 147 przypadków. Zmarły 113 773 osoby z COVID-19.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x