×

8 ćwiczeń, które pomogą Ci wysmuklić twarz. Umiejętność konturowania okaże się zbędna

Smukła twarz jest marzeniem każdej kobiety. To dlatego w Internecie możemy znaleźć tysiące sposobów na to, aby osiągnąć ją za pomocą makijażu. Jednak sam make-up to nie wszystko…

Warto dołożyć do niego kilka ćwiczeń, które sprawią, że nasza buzia stanie się fantastycznie wysmuklona nawet i bez niego. Ciekawi, jakie to ćwiczenia?

#1

Mięśnie twarzy, jak każde inne, także potrzebują rozgrzewki przed treningiem. Stań prosto lub usiądź z wyprostowanymi plecami. Później próbuj wyśpiewać różne samogłoski. Rób to do momentu, w którym poczujesz, że twoja twarz jest ciepła.

#2

Usiądź prosto i weź w usta ołówek. Spróbuj napisać nim swoje imię w powietrzu, nie ruszając głową. Wykonuj to ćwiczenie przez co najmniej 3 minuty. Następnie zrób krótką przerwę i powtórz kilka razy.

#3

To bardzo proste, ale i efektywne ćwiczenie. Pomaga zachować elastyczność naszych policzków. W czasie wykonywania tego ćwiczenia trzymaj głowę prosto. Obniż maksymalnie kąciki ust i wróć do ich pozycji początkowej. Powtórz co najmniej 5 razy.

#4

Skrzyżuj ręce na klatce piersiowej i powoli podnoś brodę, stojąc cały czas prosto. Gdy odchylisz głowę maksymalnie, weź głęboki oddech i licz do 10 lub 15. Następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej.

#5

Usiądź prosto i odchyl głowę do tyłu. Następnie wyobraź sobie, że dolną wargą chcesz dotknąć sufitu. Staraj się unieść ją tak daleko, jak to tylko możliwe. Przytrzymaj 5 – 10 sekund. Opuść ją, zrób krótką przerwę i powtórz 2 – 3 razy.

#6

To ćwiczenie wzmacnia przede wszystkim mięśnie szyi oraz mięśnie wokół twarzy. Przechyl głowę w prawo, próbując dotknąć nią ramienia. Prawą dłoń przyłóż do prawej strony głowy i próbuj stawić nią opór. Mocno naciskając, wytrzymaj przez 10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej i spróbuj wykonać to samo ćwiczenie z drugą stroną głowy.

#7

Otwórz usta, a swoimi wargami staraj się „okryć” zęby. Później spróbuj dolną szczękę wysunąć odrobinę do przodu. Dotknij szczęki palcem i staraj się powstrzymać nim jej ruch. Powoli rozluźnij mięśnie. Powtórz 10 razy.

#8

To ostatnie i najtrudniejsze ćwiczenie. Pomaga wzmocnić mięśnie szczęki, a także mięśnie znajdujące się pod językiem. Umieść obie pięści pod brodą, a językiem naciśnij na dno jamy ustnej (tuż za zębami). Do podbródka dociśnij pięści, jednocześnie naciskając językiem. Wytrzymaj przez 30 sekund. Zrób krótką przerwę i powtórz 10 razy.

Polecane

Może Cię zainteresować