×

Zmiany w programie 300+. Pieniądze ze świadczenia otrzymają nie tylko dzieci!

Odkąd rząd wprowadził w życie program 500+, co jakiś czas słyszymy o zmianach związanych z funkcjonowaniem świadczenia lub też dodatkowych programach, które mają wesprzeć Polaków. Jednym z nich jest 300+, a więc pieniądze na wyprawkę do szkoły, które wypłacane są niezależnie od dochodów rodziny uczniom maksymalnie szkół średnich do momentu ukończenia przez nich 20. roku życia (24. w przypadku osób niepełnosprawnych). Teraz resort rodziny spieszy się jednak, by rozszerzyć ten program. Celem jest wyprawka dla dorosłych, którzy uczą się w szkołach policealnych.

Wyprawka dla dorosłych

Do tej pory uczniowie szkół dla dorosłych, których jest w Polsce niewiele poniżej 50 tys., byli wykluczeni z programu. Czy słusznie? To już nie nam oceniać. Jakby jednak nie patrzeć, oni też muszą kupić niezbędne do nauki podręczniki i pomoce naukowe. W związku z tym pojawiła się szansa, że także i oni dostaną wspomniane wcześniej wyprawki. Zapis na ten temat już wcześniej znalazł się w projekcie ustawy 300+ jednak na zapisie się skończyło. Teraz resort rodziny postanowił wrócić do tematu i przygotował już nawet projekt rozporządzenia. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, uczące się dorosłe osoby jeszcze w tym roku dostaną swoją wyprawkę.

Składanie wniosków

Wniosek o świadczenie można składać przez portal Emp@tia i bankowość elektroniczną. Wkrótce będzie można to zrobić także przez platformę internetową PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będą przyjmowane także w urzędach. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Spodziewaliście się takiego obrotu sprawy?

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij