×

Poszukiwania Kacperka nadal trwają. Tymczasem w wodzie znaleziono aż dwa ciała

Wiosenna aura sprawiła, że ludzie coraz chętniej zaczęli opuszczać domy. Wyższe niż dotąd temperatury sprawiły, że Polacy poszukują wytchnienia nad wodą. Niestety, nie trudno o tragedie. Wypadek na jeziorze Dargin jest tego przykładem.

Wypadek na jeziorze Dargin

Zaginięciem Kacperka z Nowogrodźca żyje cała Polska. Upłynęło już sporo czasu odkąd dziecko zaginęło. Jego rodzina jest zrozpaczona, ponieważ śledztwo nie posuwa się naprzód. Pomimo długotrwałych poszukiwań, w rzece nie natrafiono na ciało dziecka. Tymczasem, w innym cieku wodnym, w sobotę, około godziny 12:00 znaleziono aż dwa ciała mężczyzn i należący do nich skuter wodny. Odkrycia dokonali na jeziorze Dargin między Giżyckiem i Węgorzewem ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ofiary pochodzą z powiatu giżyckiego i są w wieku 20 oraz 36 lat. W odległości około 200 metrów od ich ciał znajdował się skuter wodny. Agnieszka Filipska z policji w Węgorzewie powiedziała:

Około 200 metrów dalej w wodzie znajdował się skuter. W trakcie sprawdzania akwenu służby MOPR-u znalazły kolejne ciało mężczyzny.

Policja i prokuratura są w trakcie wyjaśniania okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia. Zwłoki zabezpieczono i przewieziono do prosektorium w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Jezioro Dargin jest jednym z większych akwenów położonych na północ od Giżycka. Jego powierzchnia wynosi 3030 ha, długość ponad 10 km, a szerokość do 5,6 km. Dargin nie jest samodzielnym jeziorem, a fragmentem kompleksu o nazwie Mamry. Ze względu na rozległą, otwartą przestrzeń często wieją tam silne wiatry.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować