×

Tragiczny wypadek ciężarówki! Wideo pokazuje sekundy przed uderzeniem

Wypadek ciężarówki w Rosji. Prawdopodobnie zawiodły hamulce i kierowca nie mógł odzyskać kontroli nad autem. W sieci można zobaczyć nagranie z tej tragicznej sytuacji.

Wypadek ciężarówki w Rosji

O wypadku poinformował rosyjski portal mk.ru. Do zdarzenia doszło we wtorek 16 czerwca na autostradzie M-5 w kierunku Czelabińska. 36-letni kierowca nagle zorientował się, że jego hamulce nie działają. Awaria pojawiła się w momencie, kiedy przed pojazdem znajdowały się cztery auta osobowe.

Tragiczny karambol zarejestrowała kamera monitoringu, a nagranie trafiło do sieci. Widzimy na nim jak kilka samochodów zwalnia, aby ominąć odcinek drogi, na którym trwają prace remontowe. Następnie ciężarówka z impetem taranuje auta przed sobą. Siła uderzenia była ogromna.

Co się wydarzyło?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji podało, że w wyniku karambolu zginęły dwie osoby, a sześć w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

Według kierowcy ciężarówki, kolizja z czterema samochodami miała miejsce z powodu awarii układu hamulcowego pojazdu. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi prokuratura w Kataw-Iwanowsku.

Do tragicznych wypadków na autostradzie z udziałem kilku samochodów dochodzi co jakiś czas. Ostatnio w Szkocji polki rzuciły się na pomoc ofiarom karambolu. Ratowały ludzi z płonących samochodów! Dzięki odwadze naszych rodaczek wszyscy przeżyli wypadek. Jednak kilka osób odniosło poważne obrażenia.

Czasami chwila nieuwagi może zaważyć na życiu wielu osób. Dlatego warto przed wyruszeniem w drogę sprawdzić wszystkie najważniejsze elementy samochodu. A podczas samej jazdy stosować się do przepisów ruchu drogowego.

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Polecane

Może Cię zainteresować