×

Wypadek autokaru z uchodźcami z Ukrainy! Większość rannych to dzieci

Wypadek autokaru z uchodźcami z Ukrainy, którzy jechali w kierunku Warszawy. W pojeździe były 73 osoby, jest kilkoro rannych. Badane są przyczyny tego zdarzenia.

Wypadek autokaru z uchodźcami

Do groźnego zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 7.00 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonii Siedliszczki (powiat świdnicki). Autokar, który wiózł ukraińskich uchodźców, nagle zjechał z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się na bok.

Jak podają lokalne media, w pojedzie podróżowały 73 osoby, w tym dwóch kierowców. Wiadomo, że kilka osób zostało rannych. Na początku informowano o dwóch rannych osobach, teraz lubelska policja przekazała, że do szpitala trafiło pięć osób – czwórka dzieci i jedna osoba dorosła. Portal lublin112.pl przekazał, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przyczyny zdarzenia

Autokar z ukraińskimi uchodźcami jechał od Hrebennego w kierunku Warszawy. Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do wypadku. Przyczyny zdarzenia bada policja. 47-letni kierowca był trzeźwy.

Na miejscu pracują służby ratunkowe – straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Podstawiono dwa autokary, które mają zawieźć Ukraińców do Warszawy.

Kierowcy informują o utrudnieniach na drodze. Ruch kierowany jest na objazd przez DK12.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować