×

Polska tiktokerka grozi Ukraińcom. „Do siebie, bo już mamy was dosyć”

Polska tiktokerka grozi Ukraińcom, nie przebierając przy tym w słowach. Kobieta na co dzień pracuje w Holandii i sama żyje na emigracji. Ale dla tych, którzy uciekają przed wojną, nie ma współczucia. „Zaniesiemy was w prezencie Putinowi, banderowskie k**wy” – odgraża się kobieta.

Polska tiktokerka grozi Ukraińcom

Gdy Putin wydał rozkaz, a u naszych wschodnich sąsiadów rozpoczęła się wojna, Polacy otworzyli przed Ukraińcami swoje domy i serca. Wspierali, pomagali, dawali schronienie. W większości przypadków robili to, nie oczekując niczego w zamian. Ale nie wszystkim podobało się to, że Polska przyjmuje miliony Ukraińców, traktując ich w wyjątkowy sposób.

Nie brakowało i tych, którzy szczuli na Ukraińców i solidaryzowali się z kremlowską narracją. Nie byli to jedynie trolle, opłacani przez Putina. Łatwo wskazać polską partię polityczną, która od początku była (dyplomatycznie mówiąc) sceptycznie nastawiona wobec naszych wschodnich sąsiadów. O jaką partię chodzi? Ano o tą, którą popiera również kontrowersyjna tiktokerka, działająca w sieci pod nickiem „wwwwioletta”. Kobieta nie ukrywa, że popiera Konfederację. Mieszka w Holandii i zajmuje się sprzątaniem. Ale nie czuje empatii w stosunku do Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w Polsce.

„Zaniesiemy was w prezencie Putinowi”

Tiktokerka ma ponad 15 tys. obserwatorów, co może przerażać, gdy przyjrzymy się treściom, które udostępnia. W chwilach wolnych od pracy, kobieta wrzuca filmiki, w których… hejtuje Ukraińców.

Do siebie, ku*wy, bo już mamy was dosyć. My jesteśmy Polakami i my wam zaraz pokażemy, co to znaczy polska krew. Gołymi rękami was, ku*wa, wyniesiemy. Zaniesiemy was w prezencie Putinowi, banderowskie ku*wy. Biedne kobiety i dzieci? Takie biedne? […] To jest ich zadanie, oni tu nam przyjechali robić agitację. Normalni ludzie zostali tam

– słyszmy w jednym z filmów.

Najlepiej, jakby wszyscy przedsiębiorcy się z nami zjednoczyli, sklepikarze, i dali napis: „Zakaz wstępu dla Ukraińca. Ukraińcy tylko pojedynczo”. Coś takiego, żeby oni się czuli obco, żeby oni zrozumieli, że my ich ku*wa nie chcemy i żeby wiedzieli, że rząd swoje, a naród swoje. I że naród będzie im dokuczał, ku*wa, i wypie*dalać do siebie, ku*wy jeb*ne

– krzyczy tiktokerka w innym nagraniu.

@wwwwioletta 

♬ dźwięk oryginalny – wwwwioletta

Podsumowując słowa pani Wiolety, „Polska dla Polaków”, a Holandia… dla Holendrów i Polaków. Ciekawy punkt widzenia. Trudno powiedzieć, czy bardziej przeraża sposób, w jaki kobieta wyraża swoje poglądy, czy też fakt, że są tacy, którzy jej przyklaskują.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, TikTok

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij