×

Wikariusz z Sokołowa Podlaskiego i zakonnica z Jedlni: to oni zginęli w wypadku

Wikariusz z Sokołowa Podlaskiego oraz siostra zakonna z Jedlni — to oni byli wśród dwunastu ofiar wypadku autokaru w Chorwacji. O śmierci ks. Grzegorza Radziszewskiego i siostry Janiny Mateusiak poinformowały ich wspólnoty.

Wypadek z pielgrzymami. Problemy z identyfikacją poszkodowanych

Zniszczony tachograf to nie jedyny problem związany ze śledztwem w sprawie tragicznego wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, pojawiły się również problemy z identyfikacją niektórych poszkodowanych. Dotyczą one ofiar wypadku, jak i osób nieprzytomnych, które nie miały przy sobie dokumentów. Ambasada RP przekazała, że „czasem nawet rodziny, które już przyjechały do Chorwacji, mają wątpliwości co do tożsamości ich bliskich”. Wszystkim osobom poszkodowanym pobrano odciski palców. Następnie władze chorwackie przekazały je Polsce.

Przypomnijmy: do tragedii doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autokar nagle zjechał z drogi, a następnie uderzył w betonowy przepust. 12 osób zginęło, 32 zostały ranne, w tym 19 ciężko.

Kto zginął w wypadku w Chorwacji? Wśród ofiar ksiądz i zakonnica

Teraz docierają do nas nowe szczegółowe informacje na temat niektórych ofiar wypadku. Z krótkiego komunikatu, który pw. św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim przekazała w poniedziałek na Facebooku, dowiadujemy się, że w tragicznym zdarzeniu zginął wikariusz parafii – ksiądz Grzegorz Radziszewski. Tę informację przekazała również warszawska inspektoria salezjanów.

Duchowny pracował również jako katecheta w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim. Był też kapelanem płockiego obwodu Związku Harcerstwa Polskiego.

Kolejną z ofiar tragicznego wypadku jest siostra Janina Mateusiak z parafii w Jedlni. Należała ona do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

Głos w sprawie śmierci s. Janiny zabrał również rzecznik prasowy radomskiej kurii ks. Damian Fołtyn.

To jedyna zmarła z osób pielgrzymujących z terenu naszej Diecezji. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Zakonnica pochodziła z Łukowa. Do zakonu wstąpiła w 1981 r. Niedawno przeszła na emeryturę. Od 40 lat pielgrzymowała do różnych miejsc.

Siostra Janina pochodziła z Łukowa w diecezji siedleckiej. Przybyła do Kaplicy Wieczystej Adoracji niecałe 2 lata temu. Wcześniej pełniła posługę katechetki m.in. w liceum w Koninie. Zmagała się z przewlekłą chorobą, ale jakby na przekór niej była zawsze uśmiechnięta, życzliwa, pełna ciepła, znana z ciętego języka i poczucia humoru

– czytamy na stronie diecezji radomskiej.

Może Cię zainteresować