×

Wypadek polskiego autokaru z dziećmi, które jechały na wycieczkę. Pojazd wylądował w rowie

Wypadek autokaru z dziećmi w miejscowości Królewskie Źródła koło Radomia na Mazowszu. Uczniowie z Puław jechali na szkolną wycieczkę, gdy nagle pojazd zsunął się do rowu. W środku było 36 dzieci, troje opiekunów oraz kierowca. Są poszkodowani. Na miejscu pracowała policja oraz strażacy. Wezwano sześć karetek ratownictwa medycznego.

Wypadek autokaru z dziećmi

Do wypadku autokaru z dziećmi doszło około godziny 10.00 w miejscowości Królewskie Źródła na Mazowszu.

W środę przed godz. 10, na drodze prowadzącej do rezerwatu przyrody Królewskie Źródła, przewrócił się autokar, którym podróżowała wycieczka szkolna z uczniami z Puław – poinformowała rzeczniczka komendy miejskiej policji w Radomiu Justyna Leszczyńsk

Co tam się wydarzyło? Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 51-letni kierowca próbował ominąć kolejny pojazd, kiedy stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

Dyżurny radomskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu przed godz. 10. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, autokar, którym kierował 51-latek jechał utwardzoną drogą gruntową w kierunku tzw. Królewskich Źródeł i zsunął się do rowu w wyniku czego pojazd przewrócił się na bok – dodaje Leszczyńska

Kierujący autokarem został przebadany alkomatem przez funkcjonariuszy. Wiadomo już, że 51-latek był trzeźwy.

Policja

Policja

Skutki wypadku

Na szczęście nikt nie zginął wskutek wypadku ani nikt nie został poważnie ranny. Do szpitala trafiło natomiast 10 dzieci i dwoje opiekunów. Wszyscy oni odnieśli tylko lekkie obrażenia, które w żaden sposób nie zagrażają ich życiu. Po krótkich badaniach szóstka poszkodowanych została odesłana do domu. Pozostała szóstka wciąż przebywa w szpitalu. Uczniowie, którym nic się nie stało, zostali zabrani z miejsca wypadku przez inny autokar.

google.pl/maps

google.pl/maps

Niepierwszy wypadek autokaru z uczniami w tym miesiącu

Na początku września było dość głośno o wypadku w miejscowości Świniarsko pod Nowym Sączem. Autokar z uczniami zderzył się wówczas czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką. Jak udało nam się wtedy dowiedzieć, 23 osoby zostały ranne, z czego 20 z nich podróżowało wspomnianym autobusem. 10 z nich trafiło do szpitala w stanie ciężkim.

Może Cię zainteresować