×

Tragiczny wypadek szkolnego autokaru. Nie żyje dwoje małych dzieci, a wiele jest rannych

W czwartek rano miał miejsce przerażający wypadek autobusu szkolnego. Autokar wpadł w poślizg, przez co kierowca stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku zdarzenia ucierpiało wiele dzieci.

Niebezpieczne warunki na drodze

Wszystko wskazuje na to, że główną przyczyną wypadku były bardzo trudne warunki panujące na drogach. Szkolny autobus wpadł w poślizg na mocno oblodzonej, brukowanej drodze i w rezultacie zjechał z drogi. Wjechał do rowu i przewrócił się.

W pojeździe podróżowało 22 dzieci w wieku pomiędzy 8, a 11 lat. W wypadku zginęło dwoje z nich. Pięcioro jest w stanie ciężkim.

wypadek autobusu szkolnego w Niemczech
Twitter

Wypadek autobusu szkolnego w Niemczech

Do zdarzenia doszło w Niemczech w okolicach miejscowości Berka, położonej 260 km na południowy zachód od Berlina.

Wypadek doprowadził nie tylko do poważnych obrażeń u dzieci. Również kierowca autokaru został ranny. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do pobliskich szpitali.

Jak powiedział starosta Reinhard Krebs:

Kiedy dwoje dzieci umiera, świat na chwilę się zatrzymuje

wypadek autobusu szkolnego w Niemczech 2
Twitter

Na miejscu wypadku pracowały dziesiątki strażaków, policjantów, lekarzy i psychologów, którzy pomagali w prowadzeniu akcji ratowniczej. Minister spraw wewnętrznych Turyngii Georg Maier poinformował, że zdarzenie wywołało prawdziwy „szok” w Berce. Zawiadomił, że szkoła zostanie otwarta już w piątek.

Tego typu zdarzenie może mieć wpływ na całe dalsze życie najmłodszych i skutkować licznymi traumami, dlatego zarówno dzieci, jak i nauczyciele mogą liczyć na pomoc psychologiczną. 

Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij