×

Pojechała odebrać ciało ojca ze szpitala. Nie spodziewała się takiego widoku

Wstrząsająca relacja ze szpitala, z którego 37-letnia modelka miała odebrać ciało swojego ojca, zmarłego na COVID-19. Kobieta musiała szukać go wśród worków ze zwłokami. Swoje oburzenie pokazała w sieci.

Był lekarzem wojskowym

Rosyjska modelka Olga Kagarlitskaja i miss Samary z 2005 roku, jest córką lekarza wojskowego z Samary.

Mężczyzna pracował w karetce pogotowia i czuwał nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Ale gdy sam potrzebował pomocy, nie uzyskał jej na czas.

Mężczyzna prawdopodobnie zaraził się koronawirusem od jednego ze swoich pacjentów. Stan zdrowia lekarza był na tyle poważny, że mężczyzna wymagał natychmiastowej opieki medycznej. Jednak paradoksalnie, lekarz karetki pogotowia czekał na transport do szpitala dwa dni. Potem przez dwa tygodnie zmagał się z chorobą COVID-19. Niestety, walkę przegrał. Lekarz zmarł 9 listopada.

Wstrząsająca relacja ze szpitala

Olga Kagarlitskaja przyjechała do szpitala w Samarze, by odebrać ciało ojca. Ale to, co zastała na miejscu, przerosło jej wyobrażenia. Oburzona kobieta nagrała relację, którą podzieliła się w mediach społecznościowych.

Trauma związana ze śmiercią bliskiej osoby w warunkach, jakie pokazuje modelka, staje się  jeszcze dotkliwsza. Na nagraniu widać liczne worki z ciałami zmarłych.

Oficjalnie mówią, że w Samarze zmarło siedem osób. Tu mamy o wiele więcej zwłok

– mówi kobieta podczas nagrania.

By zapewnić ojcu godny pochówek, kobieta musiała najpierw odszukać go wśród innych ciał.

Przypomnijmy: niedawno opisywaliśmy podobną sytuację w rosyjskiej kostnicy, przepełnionej ciałami zmarłych na COVID-19. „Na korytarzu jest zator, wszędzie leżą trupy. Musimy chodzić po głowach” – relacjonował jeden z pracowników.

Rekordowy wzrost zakażeń w Rosji

Jak informuje Onet, łączna liczba zgonów  z powodu COVID-19 w Rosji wzrosła do ponad 33 tys. Natomiast ogólna liczba zakażeń koronawirusem wynosi niemal 2 miliony.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w niektórych regionach Federacji Rosyjskiej od poniedziałku wchodzą w życie nowe ograniczenia. Np. Republika Buriacji wstrzymuje działalność galerii handlowych, kawiarni, restauracji i wielu usług. To pierwszy region Rosji, który z powodu drugiej fali epidemii koronawirusa wprowadza ostre restrykcje.

Skala ograniczeń różni się w zależności od regionu. W obwodzie moskiewskim studenci przechodzą na nauczanie zdalne, a w obwodzie wołgogradzkim władze zdecydowały się rozszerzyć listę miejsc publicznych, w których obowiązkowe jest noszenie maseczek

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować