×

Wstrząsająca relacja z kostnicy: „Chodzimy po głowach”. Wszystko przez COVID-19

Wstrząsająca relacja z kostnicy przepełnionej ciałami ofiar COVID-19. Nagranie wyciekło do mediów społecznościowych, wzbudzając ogromne poruszenie. Ministerstwo zdrowia zapowiada interwencję.

Koronawirus w Rosji

W Rosji tylko w ciągu minionej doby wykryto 17 347 zakażeń koronawirusem – podał w poniedziałek sztab ds. walki z pandemią. Jest to rekordowy przyrost zakażeń w kraju od początku epidemii. Tym samym liczba zakażeń wzrosła do 1 531 224.

Z powodu COVID-19 zmarło 26 269 pacjentów, z czego 219 osób ostatniej doby. W całej Rosji przeprowadzono dotąd ponad 57,8 mln testów na obecność koronawirusa. Zakażenie przeszło lub nadal przechodzi również 91 deputowanych.

Przypomnijmy – niedawno prezydent Putin mówił, że Rosja posiada już skuteczną szczepionkę na koronawirusa. Szczepionkę miała już testować m.in. jego córka, co przedstawiano jako dowód, że produkt jest w pełni bezpieczny. Rozpoczęcie masowych szczepień zapowiadano na październik.

Wstrząsająca relacja z kostnicy

Tymczasem do rosyjskich mediów przedostała się wstrząsająca relacja z kostnicy w Nowokuźniecku.

Kostnica jest przepełniona ciałami zmarłych na COVID-19. Jak informuje RMF FM, worki ze zmarłymi leżą na podłodze i w zwykłych pokojach administracyjnych. Wstrząsające sceny uwieczniono na nagraniu, które trafiło do sieci. Widać na nim, że czarne worki z ciałami zmarłych leżą nie tylko w specjalnych chłodniach, ale także w korytarzach, na podłodze i zwykłych pokojach. Co więcej, ciało jednej z kobiet leżało w ogóle poza torbą.

Autor filmu komentuje:

Na korytarzu jest zator, wszędzie leżą trupy. Musimy chodzić po głowach.

Dramatyczna sytuacja ma związek z gwałtownym wzrostem liczby zgonów w regionie. Dodatkowym problemem jest ogromna ilość zakażeń. Wielu ludzi pozostaje na kwarantannie i nie jest w stanie odebrać ciała bliskiej osoby.

W kostnicy brakuje nie tylko miejsca, ale i pracowników, którzy mogliby się zająć ciałami. Teoretycznie, w przypadku ciał ofiar koronawirusa, konieczne jest zastosowanie odpowiednich procedur. W praktyce wygląda to tak:

Ministerstwo zdrowia w obwodzie kemerowskim zapowiedziało interwencję po tym, jak nagranie trafiło do mediów społecznościowych. Pracownicy ministerstwa obiecują znalezienie nowych miejsc, w których będzie można przechowywać zwłoki w kostnicy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Polecane

Może Cię zainteresować