×

Parafianie wywiesili wstrząsającą kartkę. Oskarżają kobietę o uwiedzenie młodego księdza

Do sieci trafiła wstrząsająca kartka parafian, której skandaliczna treść wprawi w osłupienie każdego katolika. Przeczytasz na niej wyzwiska i wulgaryzmy pod adresem kobiety, która podobno „wykradła Kościołowi wspaniałego kapłana”. Duchowny tymczasem zdaje się pozostawać w oczach „wierzących” zupełnie bez winy. Głos w sprawie ogłoszenia zabrała znana polska dziennikarka.

Wstrząsająca kartka parafian

Na jednym z drzew w miejscowości Nowa Dęba zawisł wyjątkowo bulwersujący „apel”. Podobno stoją za nim parafianie (tak wynika z podpisu) jednego z tamtejszych kościołów, którzy postanowili przelać swoje żale na kartkę papieru. Ostrzegamy, że od zapisanej treści włosy jeżą się na głowie! Otóż autorzy ogłoszenia publicznie obrazili mieszkankę miasta (wymienili przy tym jej imię, nazwisko i miejsce pracy) i oskarżyli ją m.in. o to, że uwiodła młodego księdza pokazując mu „splugawione krocze”.

Szanowni mieszkańcy Nowej Dęby. W imieniu społeczności naszego miasta Nowej Dęby piszemy do was ten APEL. Kto pracuje na Oddziale Ginekologii w naszym Szpitalu? Zwykła sz*ata”. Prostytutka! Pospolita ku**a!

Jak nazwać Katarzynę [tu zamazane Nazwisko – red.], która wykradła Kościołowi wspaniałego kapłana, który pracował w naszej parafii jako wikariusz. Byliśmy nim zauroczeni. (…) Ta niemoralna rozwódka z dwojgiem dzieci uwiodła młodego księdza. Zbałamuciła młodego mężczyznę. Pokazała mu swoje splugawione krocze

– grzmią parafianie.

Z treści jasno wynika, że „przykładni” parafianie uważają, iż to wspomniana kobieta jest winna złamaniu przysięgi czystości przez duchownego, księdza Łukasza. Z dalszej części ogłoszenia wynika, że to ona miała osaczyć księdza w swoim mieszkaniu – i tu padło porównanie – „jak Jagna z reymontowskich Chłopców – Antka”.

Jaka przyszłość tego parszywego związku? Kropla wątpliwej przyjemności, a beczka goryczy do końca życia dla ks. Łukasza i tej parszywej s*ki. Jak bardzo cierpią rodzice tego kapłana! (…) Napluła Chrystusowi w twarz i jest dumna, że to dla niej zostawił służbę przy ołtarzu (…). Oby ziemia ją pochłonęła! Taki wstyd dla szpitala, miasta i naszej parafii

– pisze w absurdalnym ogłoszeniu.

Na koniec, po serii wyzwisk, „parafianie” wezwali Boga słowami modlitwy.

Przed oczy twoje Panie. Święty Boże, święty mocny…

„To nie fejk. Sprawdziłam…”

Zdjęcie absurdalnego ogłoszenia w sieci jako jeden z pierwszych opublikował na swoim Instagramie profil Make Life Harder. Później udostępniła je dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, która dodatkowo poinformowała, że ogłoszenie jest prawdziwe – nie jest fejkiem, jak od początku uważali co niektórzy.

To nie jest fejk. Sprawdziłam. To jest Polska, XXI wiek

– napisała w opisie do zdjęcia Korwin-Piotrowska.

Internauci grzmią. „Jak zwykle winna jest kobieta”

Jak można się było tego spodziewać, internauci nie mogą uwierzyć w to, co przeczytali. Większość jednoznacznie uznała, że „jak zwykle winna jest kobieta” i „nauki Kościoła nie poszły w las”.

Cały ten zakłamany, nienawistny kościół z retoryką rodem ze średniowiecza. To nie pierwszy raz kiedy słyszy się o takich rzeczach

Straszne! I jedna dla mnie uderzająca rzecz. Jak zwykle winna jest kobieta

Przekaz miłości Chrystusa zawarty w tekście wręcz oślepia. Widać, że nauki kościoła nie poszły w las

Dzieci ich prowokują, rozwódki zmuszają. Ciężkie to życie księży…dobrze, że chociaż parafian mają wiernych..ech

Polak Katolik w pigułce ….

– czytamy w komentarzach.

A Ty jak odniósłbyś się do bulwersującego ogłoszenia?

Źródła: www.o2.pl

Może Cię zainteresować