×

Lewandowski ostro o wczorajszej przegranej i polskiej drużynie. Puściły mu nerwy

Porażka na meczu Polska-Kolumbia, który skończył się wynikiem 0:3, przekreśliła marzenia naszej reprezentacji. Kibice z całego kraju są zdruzgotani poziomem, jaki reprezentowali biało-czerwoni podczas trwania tegorocznych mistrzostw. Niestety, poprzez fatalną grę drużynie Adama Nawałki nie udało się zrealizować planu minimum, jakim było wyjście z grupy. Tuż po meczu głos w sprawie tego, co się stało w Kazaniu, zabrał Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji nie wytrzymał…

„Na tyle było nas stać”

Ten wywiad z pewnością nie był łatwy i przyjemny dla Lewandowskiego. I choć wydawać by się mogło, że podczas zadawanych mu pytań będzie stał murem za swoją drużyną, było wręcz przeciwnie – to ją obwiniał za przegraną we wczorajszym spotkaniu. Porażki nie dopatrywał się w decyzjach sędziego, warunkach atmosferycznych lecz w drużynie, która grała wyjątkowo słabo. I choć w pierwszej połowie gra Polaków jeszcze jakoś wyglądała, w drugiej reprezentacja Kolumbii nie pozostawiła nam najmniejszych złudzeń.

Telewizja Polska

Na tyle nas było po po prostu stać, trzeba to jasno powiedzieć. To nie jest tak, że przegraliśmy minimalnie. Staraliśmy się, ale na ten moment nic więcej nie mogliśmy zrobić Wiele rzeczy na tym mundialu nie funkcjonowało tak jak powinno, ale jak nie ma z czego, to nie da się nic zrobić. Samą walką meczu się nie wygra, trzeba dołożyć jakość, a jakości było za mało – powiedział Lewandowski po meczu w wywiadzie dla TVP

„Byłem osamotniony”

„Lewy” również zaznaczył, że czuł się na boisku osamotniony. Czy można zatem powiedzieć, że obwinia w ten sposób pozostałych członków drużyny? Niekoniecznie. Choć Lewandowski nie zdobył na mistrzostwach żadnej bramki i nie pokazał się polskim kibicom z najlepszej strony, nie da się ukryć, że zarówno podczas meczu z Senegalem jak i ostatniego meczu z Kolumbią, Robert był bardzo dokładnie pilnowany przez przeciwników. W wyniku krycia, „Lewy” nie był w stanie współgrać z drużyną i tworzyć dogodnych sytuacji do strzelenia bramek.

Opublikowany przez Popularne Niedziela, 24 czerwca 2018

Jakość gry

Lewandowski jasno podkreślił, że w grze jego drużyny to piłkarze nie dali rady, ponieważ „jakości było za mało”. To mocne słowa, które z pewnością dały wielu do myślenia. W końcu to trener naszej reprezentacji miał być odpowiedzialny za „jakość” gry reprezentacji, tym bardziej, że jego zapowiedzi przed samymi mistrzostwami były bardzo obiecujące. Jeszcze raz zaznaczmy, że planem minimum było wyjście z grupy. Nie udało się go zrealizować nawet w najmniejszym ułamku – Polska po dwóch meczach ma wciąż na swoim koncie 0 punktów.

Czy zostaną wyciągnięte z tego jakieś konsekwencje? Z pewnością tak. Póki co jest jednak na to jeszcze za wcześnie.

Po dwóch porażkach, mecz z Japonią, który rozpocznie się w najbliższy czwartek o godzinie 16, będzie już jedynie meczem pożegnalnym, „meczem o honor”, bo szans na awans już niestety nie mamy.

Będziecie oglądać?

Może Cię zainteresować