×

Prezydent prosi o wsparcie dla chorego na nowotwór. Internauci krytykują

Wpadka prezydenta Dudy, który na Twitterze poprosił o pomoc dla 50-letniego Jana, chorego na nowotwór. Godna naśladowania inicjatywa niespodziewanie przerodziła się jednak w falę ostrej krytyki. Internauci byli bezlitośni.

Pan Jan walczy o życie

Gdy cierpi ktoś, kogo kochamy, zrobimy wszystko, żeby mu pomóc, dopóki tli się chociaż promyk nadziei.

Zrozpaczone córki błagają o pomoc dla swojego taty. Pan Jan ma 50 lat i choruje na nowotwór. Chemia już nie działa. Umiera.

Jedyną szansą dla pana Jana jest leczenie za ponad 1,3 mln złotych. To ogromna kwota, której rodzina nie jest w stanie zebrać. Ale Kasia i Weronika nie zamierzają się poddać. Przecież życie ukochanego taty nie ma ceny.

Zrobimy wszystko, by ocalić tatę… Wiemy, że on zrobiłby to samo dla nas. Prosimy, błagamy o ratunek

– apelują córki pana Jana w zorganizowanej na portalu siepomaga.pl zbiórce.

Do tej pory internauci zebrali ponad 300 tys. zł, czyli blisko 1/4 potrzebnej sumy.

Wpadka prezydenta Dudy

Córki pana Jana postanowiły poprosić o pomoc prezydenta Dudę. Jedna z nich w sobotę podeszła do prezydenta na ulicy.

Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna, prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy

– napisał w sieci prezydent i dołączył link do zbiórki.

Reakcja internautów okazała się jednak inna, niż mógłby przypuszczać prezydent. Niedługo po opublikowaniu posta, w mediach społecznościowych ruszyła fala ostrej krytyki.

Internauci bezlitośni

Internauci natychmiast wypunktowali prezydenta. Byli dla niego bezlitośni. Pojawiły się również komentarze od znanych osób.

W rzeczy samej ma Pan gest: dwa miliardy złotych rocznie beztrosko przeznaczył Pan na propagandę TVPiS. Zamiast na onkologię. Poruszające

– napisała dziennikarka Hanna Lis.

W podobnym tonie wypowiedział się poseł Michał Szczerba.

Te 2 miliard dla TVP, bardzo by się przydały. Ale też Fundusz Medyczny miał służyć innowacyjnym terapiom onkologicznym. Ile środków Funduszu w 2020 roku wydało.

Promocja zbiórki to rzecz szlachetna, dołączę się do niej. Ale potrzebny wzrost wydatków państwa na zdrowie!

Trzeba mieć tupet, żeby po podarowaniu 2 miliardów dla TVP prosić społeczeństwo o wsparcie finansowe chorych na raka.

2 miliardy rocznie przekazał pan na szczujnie TVPis zamiast na służbę zdrowia i teraz pan zachęca ludzi do zbiórki pieniędzy na ratowanie życia? Nie wstyd panu tak po ludzku? Radzę wziąć przykład z żony i milczeć.

– czytamy w komentarzach internautów.

Podobnych wypowiedzi jest więcej. Niektóre są zdecydowanie ostrzejsze.

Trudno nie przyznać racji krytycznym komentarzom. Wszyscy pamiętają osławiony gest posłanki Lichockiej po tym, jak opozycja wysunęła propozycję, aby kwota w wysokości 2 miliardów złotych została przeznaczona na dofinansowanie onkologii.

Jednak zapewne nie o takiej reakcji marzyły córki pana Jana. Gdyby krytykę i hejt wymieniać na złotówki, można by zrobić wiele dobrego…

Fotografie: https///twitter.com/propeertys/status/1327380146148536320/photo/1

Może Cię zainteresować